O 14-tej rozpoczyna się akcja „Znicz”

0

Raciborska drogówka ostrzega – nie będzie pobłażliwości dla kierowców łamiących przepisy o ruchu drogowym. Jak co roku przygotowano plan, zgodnie z którym w weekend zwiększona zostanie ilość patroli.

Akcja będzie trwała od dzisiaj, 28 października, od godziny 14.00 do 1 listopada do godziny 22.00. Święto Zmarłych przypada we wtorek i podczas wydłużonego weekendu policja będzie pilnowała porządku i bezpieczeństwa na drogach , szczególnie w obrębie cmentarzy. Będzie sprawdzana trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, pasy bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach i zapiętych pasach.

- reklama -

 

Jednak zadanie policji to nie tylko kontrola pojazdów i kierowców, ale także zapewnienie płynności ruchu i pomoc w parkowaniu, wyjazdach z parkingów przy cmentarzach, rozładowywanie korków 1 listopada. W Dniu Wszystkich Świętych ulica Ocicka, przy której położony jest jeden z największych raciborskich cmentarzy będzie jednokierunkowa od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w kierunku Ocic. Wyjazd z parkingów przy cmentarzu będzie się odbywał przez Ocice.

 

Pogoda zapowiada się ładna – mówi Leszek Margas, zastępca naczelnika raciborskiej drogówki  i apeluje do wszystkich, którzy mieszkają niedaleko cmentarzy – warto w tym dniu samochód zostawić w garażu i zrobić sobie spacer, nawet długi.  1 listopada należy stosować się do ograniczeń w ruchu, szczególnie w okolicach cmentarzy, gdzie będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Chodzi o to, by kierowcy zwracali uwagę na zmiany oznakowania. Na osoby jeżdżące na pamięć mogą czekać niespodzianki, czyli policja z mandatami – ostrzega naczelnik Margas.

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here