Festiwal Fotografii Otworkowej także w Raciborzu

0

42 wystawy zaprezentowane zostaną w całej Polsce w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Jedną z nich pod nazwą "Fabryka słońca" będzie można oglądać od 8 listopada w raciborskiej Bibliotece.

Już w najbliższy wtorek, 8 listopada o godz. 18:00 w Galerii GAWRA, mieszczącej się w Bibliotece na ul. Kasprowicza 12, otwarta zostanie wystawa „Fabryka słońca” Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy. Wernisaż wystawy, połączony z prezentacją multimedialną odbędzie się w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej, podczas którego w całej Polsce prezentowane są 42 wystawy festiwalowe ponad 60 autorów z kraju i z zagranicy.

- reklama -

Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa, czyli tandem fotograficzny „Kaszuby” – mieszkańcy Jaworzna i wierni członkowie jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka przy tamtejszym Miejskim Centrum Kultury i Sportu. Obaj są również członkami Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego i wielokrotnymi uczestnikami Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych w Broniszowie. Zawodowo niezwiązani z fotografią, poświęcają jej znaczną część swojego wolnego czasu. Brali udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i są współautorami albumu fotograficznego „JAWORZNO – Miasto w fotografii Szkoły Widzenia”. Ich zainteresowanie fotografią otworkową zaowocowało udziałem oraz organizacją Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Mają na swoim koncie dwa wspólne projekty. Poza fotografią łączy ich przyjaźń oraz zamiłowanie do polskich zamków i warowni, które z pasją odwiedzają i fotografują.

Prezentowane na wystawie w Raciborzu zdjęcia są częścią realizowanego przez autorów w 2010 roku projektu pod nazwą „Jaworzno od świtu do zmierzchu”, którego założeniem była rejestracja drogi słońca wędrującego nad Jaworznem, za pomocą jednakowych aparatów otworkowych. Wszystkie prace powstały na terenie Elektrowni Jaworzno III. Zamontowane na obiektach elektrowni aparaty „patrzyły” w ten odmienny sposób, na miejsce ich codziennej pracy.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here