Wciąż można zapisać się na kurs tańca w RCK

1

Trwają zapisy na I kurs tańca w Raciborskim Centrum Kultury. Tango, walc angielski, wiedeński, fokstrot, quickstep, rumba, samba… podobno nie ma przypadków beznadziejnych, a słuchać muzyki może nauczyć się każdy!

Na kurs zapisać może się każdy i nie trzeba mieć pary. Raciborskie Centrum Kultury kursy tańca towarzyskiego organizuje od 30 lat. Niezmiennie tańca uczy tam Małgorzata Dziedzic i to pod patronatem Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego. – Na kurs trafiają właściwe wszyscy. Ci, którzy chcą nauczyć się tańczyć a chcą czas spędzić inaczej niż przed telewizorem. Przychodzą gimnazjaliści, licealiści, studenci i dorośli. Wszyscy! – mówi Małgorzata Dziedzic.

- reklama -

 

Oczekiwania uczestników kursu są różne, przyznaje instruktor – jedni po prostu chcą się nauczyć tańczyć, inni chcą kogoś poznać, jeszcze inni – przychodzą, żeby się zabawić. Ale łączy ich jedno – wszystkim na początku trudno przełamać nieśmiałość. – Bardzo nieśmiali są panowie, często np. młodzi chłopcy nie wiedzą jak się zaprasza partnerkę do tańca i że trzeba ją po nim odprowadzić na miejsce. Kultury i zachowania się na parkiecie też uczę – mówi Dziedzic. Ma jakieś sposoby na przełamanie nieśmiałości? – Nie. Wszystkich przełamuje to samo – moja radość z tego, co robię – uśmiecha się.

 

A w ciągu kursu nauczyć się można prawie wszystkiego. – Walc angielski, wiedeński, fokstrot, quickstep, tango, rumba, samba, cha cha, pasodoble, jeszcze rock'n'roll i blues – wylicza jednym tchem. – Nie ma beznadziejnych przypadków. Owszem, zdarza się, że ktoś ma problemy ze słuchaniem muzyki, ale tego też można się nauczyć. Zresztą taki jest właśnie cel kursów tańca: umiejętne i eleganckie poruszanie się po parkiecie, ładne prowadzenie partnerki, a co najważniejsze, zabawa tańcem! – mówi Małgorzata Dziedzic.

 

Na kurs I stopnia wciąż można się zapisać. Szczegóły w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina.

 

RCK

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. kaśka

    Na taniec orientalny tez mozna sie zapisac,wiec polecam wszystkim. Zajecia mamy w czwartki o 17.00 w Strzesze.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here