Worek medali dla Aligatora Gorzyce

0

Sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu, które przeprowadzono w miniony piątek w Radlinie i w sobotę w Knurowie. W rywalizacji wzięło udział prawie 500 młodych pływaków z ponad 26 klubów z całego śląska.

W roczniku 2000 najlepiej spisała się zawodniczka UKS Aligator Gorzyce Martyna Bronek, która w 4 startach nie dała szans rywalką zwyciężając we wszystkich konkurencjach (50, 100 i 200 stylem dowolnym oraz 100 stylem grzbietowym) dzięki czemu została najlepszą zawodniczką mistrzostw w klasyfikacji generalnej. Kroku Martynie dotrzymywały jej klubowe koleżanki Alicja Adamska i Zuzanna Gajkowska, które również stanęły na podium. Alicja trzykrotnie otrzymywała medale i dyplomy zostając raz vice-mistrzynią śląska na 100m. stylem grzbietowym i dwukrotnie stając na trzecim stopniu podium w konkurencjach 50 i 100 stylem klasycznym.

- reklama -

 

 

Zuzia zajęła 3 miejsce w bardzo wymagającej konkurencji 100m. stylem motylkowym otrzymując brązowy medal. Poza startami indywidualnymi przeprowadzone zostały wyścigi sztafetowe na dytanise 4x50m. stylem dowolnym oraz 4x50m. stylem zmiennym , które dostarczają największych emocji. Przy ogłuszającym dopingu obie konkurencje zakończyły się zwycięstwem zawodniczek ALIGATORA w składzie: Martyna Bronek, Alicja Adamska, Zuzanna Gajkowska i Martyna Pieczka. Podopieczne trenera Roberta Knapik w sumie z Mistrzostw przywiozły aż 10 medali co w klasyfikacji medalowej dało 3 miejsce. Następnego dnia w roczniku 2001 odbyły się Mistrzostwa Śląska w Knurowie, gdzie ALIGATOR również pokazał, że jest liczącym się klubem w naszym regionie.

 

W konkurencji 100 i 200m. stylem dowolnym vice-mistrzynią śląska została Dominika Bura, która dołożyła do tego trzecie srebro w wyścigu sztafetowym 4x50m. stylem dowolnym ciesząc się ze swoimi koleżankami z klubu: Natalią Musioł, Marią Sito i Magdaleną Krótki z kolejnego podium. Należy wspomnieć, że Dominika otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki mistrzostw zajmując w klasyfikacji generalnej 2 miejsce. Ostatni medal zdobył Benjamin Kucza, który na dystansie 100m. stylem grzbietowym wypływał sobie 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Trenerem obu grup wiekowych jest Robert Knapik dla, którego był to intensywny i pełen wspaniałych emocji weekend. Mistrzostwa Śląska jako najważniejsze zawody odbywające się w naszym regionie należy uznać za bardzo udane, a 14 zdobytych medali wspaniałą nagrodą na zakończenie sezonu jesiennego.

 

Robert Knapik

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here