Hufiec Ziemi Raciborskiej z pierwszą nagrodą

2

Kilka dni temu rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy letni obóz. Konkurs zorganizowany został przez Chorągiew Śląską Związku Harcerstwa Polskiego. Wysoko oceniono w nim obóz w Pleśnej Hufca Ziemi Raciborskiej. W ubiegłym roku Hufiec Ziemi Raciborskiej świętował 35-lecie bazy obozowej w Pleśnej. Co roku z wypoczynku w tym miejscu korzysta kilkaset osób. Nie dziwi więc fakt, że obóz jest doceniany w różnych konkursach. Kilka dni temu na naradzie komendantów hufców rozstrzygnięto kolejny z nich – na najlepszy obóz. Obóz w Pleśnej zajął pierwsze miejsce w kategorii "Hufce małe". Organizatorem konkursu była Chorągiew Śląska Związku Harcerstwa Polskiego.

/p/

- reklama -
- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Obozy, które nie mają nic wspólnego z obozami harcerskimi. Obozy dla cywiil. Czym tu się chwalić pod etykietką ZHP, skoro nie potrafią zorganizować NORMALNEGO obozu w Polsce.

  2. Można to rozptrywać, w dwóch płaszczyznach działań harcerstwa, na rzecz dzieci i młodzieży. 1/ harcerze tylko dla harcerzy
    2/ harcerze dla dzieci i młodzieży, w ogóle, pod egida harcerzy. Ale działaniami w duchu harcerskim ! Po transformacji ustrojowe,j niektórzy politycy zohydzili organizację ZHP np. w Raciborzu zlikwidowano Komendę Hufca ZHP, powołano ZHR ,,chodzenie,, w mundurach harcerskich było ,,niepoprawne politycznie,, przecież to komunistyczna organizacja! Oczywiscie, była to wielka bzdura, bo nikt tak naprawdę nie indoktrynował politycznie dzieci i młodzież, jedynym ,,obowiazkiem,, dla tamtejszej władzy, był udział w manifestacjach pierwszomajowych.Na mentalności rodziców odcisnął się jednak ślad epoki transformacji , na czym to polega? Ano możesz jechać na obóz z harcerzami, brać udział w przygotowanych przez nich planach obozowych, ale do żadnych organizacji mundurowych nie zapisuj się! Również ważnym – bardzo, jest fakt dotowania przez budzet Państwa organizacji młodzieżowych, również harcerskich, kiedyś priorytet MEN, teraz jakieś tam ochłapy! Dlatego Hufce muszą korzystać z pieniedzy wszystkich, którzy tylko chcą wybrac się na obóz okreslmy go – typu harcerskiego! Dlatego ,obecnie na obozach widać wiecej cywilów, niż dzieci w mundurach harcerskich.Ale to wielki punkt dla harcerzy -,, cywile,, też chcą brać w nich udział!
    Należy wyrazić… wielką wdzięczność druhnom i druhom, że nadal angażują sie w procesy wychowawcze młodego pokolenia, z całą pewnościa dla dobra rodziców i ich dzieci!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here