Młodzi mistrzowie monodramu wyłonieni

0

W Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu już po raz dwunasty odbył się konkurs "Monodram, czyli teatr jednego aktora". Mistrzynią monodramu okazała się Agnieszka Gierszewska z Gimnazjum nr 1.

Powiatowy konkurs "Monodram, czyli teatr jednego aktora", który odbył się pod patronatem starosty i prezydenta Raciborza, otworzył Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Marek Kurpis i dyrektor Gimnazjum nr 5 Dariusz Malinowski. W jury zasiadły Halina Kwiecień, Agnieszka Busuleanu, Arleta Hoffmann-Piasecka oraz Jolanta Świątek-Gruszka.

- reklama -

 

 
 

 

W tym roku po raz pierwszy w monodramie mogli wziąć udział uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Jednak na konkurs uczniów przygotowała tylko jedna szkoła podstawowa mianowicie Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stanisława Staszica w Raciborzu. Poprzeczka była wysoko postawiona. I miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Raciborzu Agnieszka Gierszewska, II miejsce Ewa Kretek z Gimnazjum nr 3, a III miejsce uczennica Marta Raciborska z Gimnazjum nr 1. Wyróżnienia dostały Aleksandra Tambor z Gimnazjum nr 5 i Małgorzata Pietrzyk z Gimnazjum nr 3. Jury przyznało także wyróżnienia uczennicom Szkoły Podstawowej nr 13, Natalii Sławek oraz Ewie Ficie. Podczas obrad komisji konkursowej i wyboru zwycięzców uczestnicy konkursu udali się na przedstawienie Czarnego Teatru. Spektakl zachwycił uczniów i opiekunów.

 

 
 
 
 

 

G5
/opr.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here