
Około godziny 15.20 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Pietrowicach Wielkich wybuchł pożar. Na miejsce przyjechały cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia.
Paliła się ogromna sterta siana. Na szczęście pożar wybuchł z dala od zabudowań, nie było więc zagrożenia dla znajdujących się w tym czasie na terenie RSP ludzi. Na miejsce przyjechały cztery zastępy OSP z Pietrowic Wielkich i Cyprzanowa. Ogień szybko udało się opanować. Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną pożaru, prawdopodobnie zaprószenie.


/p/




![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)


![Ponad 50 miłośników gór na wyprawie zorganizowanej przez PTTK Racibórz [ZDJĘCIA] Ponad 50 miłośników gór na wyprawie zorganizowanej przez PTTK Racibórz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/pttk-raciborz-rudawiec-kowadlo-1.jpg)

![Łamator Racibórz z sukcesami na Pucharze Polski Super League Fights [ZDJĘCIA] Łamator Racibórz z sukcesami na Pucharze Polski Super League Fights](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/lamator-raciborz.jpg)


![Spotkanie z podróżnikiem w Rudach. Mariusz Kurek o odwadze i determinacji [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/mongolia-biblioteka-rudy.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Zakład Karny z Raciborza wygrał siatkarski turniej służb mundurowych [ZDJĘCIA] Zakład Karny z Raciborza wygrał siatkarski turniej służb mundurowych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/turniej-siatkowki-sg.jpg)






![Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal Średniowieczny na raciborskim zamku [ZDJĘCIA] Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal średniowieczny na raciborskim zamku](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/festiwal-sredniowieczny-zamek-raciborz.jpg)

