Kabaret Młodych Panów – co jeszcze w ten weekend?

0

Niedziela w Muzeum, benefis poetki Wandy Gizickiej, spektakl "Wampiriada" i występ Kabaretu Młodych Panów – to niektóre wydarzenia, jakie czekają na mieszkańców naszego regionu w najbliższy weekend.

9 grudnia: Benefis Wandy Gizickiej

- reklama -

9 grudnia o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 odbędzie się benefis raciborskiej poetki, Wandy Gizickiej. – Młodzież przygotowała specjalny program, jestem pewna, że spotkanie będzie bardzo interesujące, tym bardziej, że pani Wanda wiele o sobie opowiada, ciekawie o twórczości i wydanych książkach, więc tym bardziej jesteśmy niezwykle ciekawi tego spotkania i jej wspomnień – zaprasza na benefis Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury.

9 grudnia: Spektakl "Wampiriada"

9 grudnia o godzinie 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbędzie się premiera spektaklu "Wampiriada". Na scenie zaprezentuje się grupa teatralno – kabaretowa Irrealis oraz solistki zespołu wokalnego "Miraż". Wstęp wolny.

9 grudnia: Mikołajkowy Turniej Siatkówki

9 grudnia o godzinie 9.00 w hali sportowej w Rudniku odbędzie się IX Turniej Mikołajkowy Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Raciborskiego. Organizatorem turnieju jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

9 grudnia: Koniec Świata w Szufladzie

9 grudnia w Klubie Szuflada przy ulicy Dąbrówki 1B w Wodzisławiu Śląskim wystąpi zespół Koniec Świata. Bilety na koncert w cenie 11/22 zł. Zespół Koniec Świata powstał w styczniu 2000 roku w Katowicach. Grupa powstała z inicjatywy Jacka Stęszewskiego (śpiew, gitara). Po siedmiu miesiącach wspólnego grania, Koniec Świata nagrał swój pierwszy album pt. "Korzenie" w studio "Clash" we Wrocławiu, który następnie został wydany przez wydawnictwo "Zima". To przyczyniło się do tego, że Koniec Świata zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach.

 

 

10 grudnia: Kabaret Młodych Panów

10 grudnia o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina wystąpi Kabaret Młodych Panów. Bilety w cenie 35 i 40 złotych do nabycia w kasie RCK (od wtorku do czwartku w godz. 14.30 – 18.30, w piątki od 10.00 do 14.00). Kabaret Młodych Panów to polska grupa kabaretowa, założona w Rybniku w 2004 roku. W jego skład wchodzą:  Mateusz "Banan" Banaszkiewicz, Bartosz Demczuk, Łukasz "Kaczor" Kaczmarczyk, Robert Korólczyk, Piotr Sobik. Młodzi Panowie byli wielokrotnie nagradzani podczas najważniejszych ogólnopolskich przeglądów kabaretowych. Regularnie występują także w telewizyjnych programach kabaretowych np. na atenie tv publicznej czy Polsatu.

 

 

10 grudnia: Kabaret pod Wyrwigroszem

10 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi Kabaret pod Wyrwigroszem. Bilety w cenie 50 zł. Kabaret pod Wyrwigroszem to polski kabaret założony w październiku 1990 z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994). Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując "Między Bugiem a prawdą" – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów. W jednym z pierwszych autorskich programów znalazły się skecze o sex-shopach, Teleekspressie, Stanisławie Tymińskim oraz naukach przedmałżeńskich.

 

 

 

11 grudnia: Niedziela w Muzeum

11 grudnia o godzinie 15.00 w Muzeum przy ulicy Gimnazjalnej w Raciborzu odbędzie się "Niedziela w Muzeum". W programie prelekcja mgr Julity ćwikły "Zima w obrzędowości dorocznej na Śląsku" (godz. 15.00), koncert w wykonaniu Lorien Trio (godz. 16.00) oraz zwiedzanie Muzeum (godz. 17.00). Wstęp wolny.

11 grudnia: Forum Osób Niepełnosprawnych

"Mieć świadomość – żyć godnie" – to temat tegorocznego, siódmego Forum Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku forum odbędzie się w hotelu "Ragos". Tym razem 11 grudnia. Początek o godzinie 15.00. Program zobacz TUTAJ.

11 grudnia: 15-lecie Zespołu Łężczok

11 grudnia o godzinie 15.30 w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu odbędzie się uroczystość z okazji 15-lecia Zespołu Tanecznego Mniejszości Niemieckiej "Łężczok". Wstęp wolny.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here