Wizyta strzelców z Głubczyc w Straży Granicznej

0

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu po raz kolejny gościli członków Związku Strzeleckiego z Jednostki Strzeleckiej 3009 w Głubczycach.

Tym razem komendę oddziału odwiedziło 15 młodych strzelców i ich dowódca mł. insp. ZS Grzegorz Tobiasiński. Dla większości była to już trzecia lub czwarta wizyta w raciborskiej komendzie oddziału. Zarówno dla nich jak i tych, którzy u kolegów ze Straży Granicznej byli po raz pierwszy, największą atrakcją były zajęcia na krytej strzelnicy. W ich trakcie  młodzi ludzie w mundurach mogli pod opieką instruktorów wypróbować swoje umiejętności na multimedialnym trenażerze strzeleckim oraz strzelając z broni pneumatycznej. Wraz z drużyną pojawiła się dwójka dzieci, która w przyszłości być może wstąpi w szeregi głubczyckich strzelców. Również oni atrakcyjnie spędzili czas w siedzibie komendy.

- reklama -

 

 

 

 

 

Tego typu spotkania są elementem trwającej od początku istnienia Związku Strzeleckiego współpracy ze Strażą Graniczną, usankcjonowanej specjalnym porozumieniem zawartym na szczeblu kierownictwa „Strzelca” i Komendy Głównej Straży Granicznej. Celem współpracy jest ze strony Straży Granicznej przede wszystkim pomoc i wspieranie działań Związku Strzeleckiego w zakresie rozwijania wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych i społecznych, a także propagowania służby w Straży Granicznej m.in. poprzez rozwijanie zainteresowań członków organizacji oraz podnoszenie poziomu ich wiedzy na temat formacji.

 

Kolejnym elementem wizyty strzelców było zwiedzanie Sali Tradycji, a potem pogadanka na temat historii formacji granicznych i współczesnego oblicza Straży Granicznej. Funkcjonariusze przypomnieli też młodym ludziom zasady przekraczania granic wewnętrznych i pobytu na terytorium państw strefy Schengen.

 

Na zakończenie wizyty młodzi strzelcy mieli sposobność obejrzenia nowoczesnego sprzętu specjalistycznego i transportowego wykorzystywanego w codziennych działaniach  przez funkcjonariuszy SG.

 

Cezary Zaborski

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here