Kino nieme z muzyką na żywo w Raciborzu

0

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na pokaz filmu niemego "Nosferatu – Symfonia Grozy" z towarzyszeniem grupy muzycznej Czerwie. Film będzie można obejrzeć już w najbliższy czwartek, 12 stycznia.

Film pt. "Nosferatu – Symfonia Grozy":

- reklama -

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy.

Zespół Czerwie:

Grupa Czerwie zawiązała się w 2000 roku na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy znani wcześniej z gry w takich projektach jak Odkryta Ameryka i Macica, Bordo, Maguka, Szip. Czerwie są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" Oraz wielu innych projektów teatralno-filmowo–plastyczno–absurdalnych. Sztywne podziały na style w muzyce Czerwie obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Całość jednoczy rytm perkusji.

 

"Nosferatu – Symfonia Grozy" z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu zespołu Czerwie
12 stycznia, godzina 18.00
Dom Kultury Strzecha, Racibórz
Bilety w cenie 15 złotych

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here