Nowe telefony i telewizor z Androidem

0

Android podbija rynek nie tylko urządzeń mobilnych, ale również telewizorów. Pierwszy telewizor z systemem Android firmy Lenovo niebawem w sprzedaży.

System Android na telefonach komórkowych w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Zaczynając od niepozornej wersji 1.5, oficjalnie wydanej 30 kwietnia 2009 roku przez Google, przez kolejne wersje z liczbą początkową 2. oraz 3. (ta druga przeznaczona wyłącznie dla tabletów). Najnowsza, wydana w październiku 2011 roku o numerze 4.0, jest stosowana głównie w smartfonach mających procesory wielordzeniowe. Mowa tu o urządzeniach high-endowych, czyli z wyższej półki technologicznej.

- reklama -

Na styczniowych tragach CES, odbywających się w Las Vegas, pojawiło się wiele innowacyjnych urządzeń między innymi z systemem Android. Do jednych z ciekawszych na pewno możemy zaliczyć smartfon, zaprezentowany przez firmę Fujitsu oraz telewizor od Lenovo.

Fujitsu jest mało znaną marką jeśli chodzi o telefony komórkowe. Tym bardziej zaskoczyła nas wszystkich wypuszczając telefon z czterordzeniowym procesorem Tegra 3 Quad-Core. Jest to przełom, gdyż wcześniej procesory te stosowano jedynie w tabletach o dużych rozdzielczościach (full-HD). Poza superszybkim procesorem, smartfon wyposażony jest w wyświetlacz HD o przekątnej 4,6 cala, aparat 13,1 Mpix z ISO wynoszącym aż 25600! Niestety dalsze szczegóły techniczne nie są jeszcze potwierdzone.

 

 

 

 

 

Kolejnym przełomowym urządzeniem jest telewizor marki Lenovo. Na stoisku producenta można zobaczyć pierwszy telewizor pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego od Google. Zastosowano tu najnowszą wersję Androida 4.0 ICS, która pozwoli na korzystanie z aplikacji i gier w jakości konsolowej. Co ciekawe, producent stworzył własny sklep Lenovo Store, z którego można będzie pobrać dane aplikacje.

Specyfikacja techniczna nowego telewizora kształtuje się następująco:
Ekran o przekątnej 42" lub 55" 240Hz full-HD 3D
Dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 8060 o taktowaniu 1,5GHz
1GB pamięci RAM i 8GB pamięci ROM
Kamera HD 5Mpix
SRS TruSurround
WiFi 802.11 b/g/n
HDMI 1.4a

 

/Artykuł opracowano przy współpracy z firmą informatyczną SOFT-ib/

 
 
Racibórz, ul. Klasztorna 12
(róg Klasztornej i Ogrodowej)
tel. 32 415 98 18, 32 414 90 29, 504 18 18 27

 

 

 

 

 

 

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here