Aquapark na bank na Ostrogu

2

Dawidowi Wacławczykowi nie podoba się usytuowanie aquaparku na terenie OSiR-u i chciałby zmiany lokalizacji inwestycji. Jak jednak informują prezydenci Lenk i Krzyżek, termin na zgłaszanie protestów już upłynął i za późno na tego typu uwagi.

Wacławczyk po raz kolejny zwrócił uwagę na niekorzystne jego zdaniem umiejscowienie wartej ok. 30 mln zł inwestycji (w pierwszej połowie stycznia miasto wyłoniło wykonawcę; będzie nim raciborska firma Borbud ). Wyliczył powtarzające się za każdym razem argumenty przemawiające za inną lokalizacją : zbyt mało miejsca, niekorzystny dojazd, podmakający teren. Do tego dochodzi pozbawienie trenujących na OSiR-ze piłkarzy i piłkarek Unii boiska treningowego (na co uskarżali się niedawno na łamach Nowin Raciborskich) oraz wątpliwości zgłaszane nieoficjalnie przez pracowników samego OSiR-u. Radny widziałby obiekt raczej w okolicach Auchan i chciał dowiedzieć się, czy rozstrzygnięty niedawno przetarg całkowicie wyklucza możliwość zmiany lokalizacji.

- reklama -

 

Prezydent Lenk i odpowiadający za całą inwestycję wiceprezydent Krzyżek rozwiali nadzieje radnego. Czas na zgłaszanie uwag do rozstrzygnięcia przetargu upłynął w ubiegły piątek, a do tego czasu żaden formalny protest – nie tylko co do lokalizacji – nie wpłynął. Nie protestowały również środowiska piłkarskie, usatysfakcjonowane obietnicą wybudowania boiska treningowego ze sztuczną trawą nieopodal. Prezydenci zwrócili ponadto radnemu uwagę, że dyskusja na ten temat miała miejsce już kilka lat temu, a decyzja co do miejsca gdzie ma być zbudowany aquapark stała się ostateczna przynajmniej na etapie dokumentacji.

 

Wyjaśnienia nie zadowoliły radnego RSS NaM. Argument o odciążeniu ścisłego centrum miasta od spalin pozostawianych przez samochody zjeżdżających do aquaparku gości z sąsiednich powiatów nie zrobił  jednak większego wrażenia. – Decyzje już zapadły – uciął wiceprezydent Krzyżek. Mimo to Wacławczyk zapowiada na najbliższy czas interpelację dotyczącą zadania pn. ""Budowa Wielofunkcyjnego Ośrodka Sportowego przy ul. Zamkowej".

 

 

 

 

 

/ps/

 

 czytaj także: Opozycja w radzie miasta: Czy stać nas na aquapark?
                      Aquapark za blisko 30 mln zł wybuduje Borbud

                      R. Myśliwy: Będą kolejne pożyczki na aquapark?

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. do następnej powodzi… więszkość pomp i urządzeń filtrujących będzie zapewne w piwnicach lub w poziomie „0”, ciekawe kto po zalaniu będzie to remontował ?? zresztą przykładem złego położenia jest tu basen przy SMS

  2. szanowny Panie Krzżyk, może czas ustawowy minął ale nie ma ustawy na to, żeby nie słuchać ludzi zatroskanych losem swojego miasta i jego budżetu, ciekawe czy Pan jako prywatna osoba wydałby swoje oszczędności na budowę tego basenu, bo nie swoje wydaje się łatwo i nie koniecznie mądrze, chcemy basenów ale nie koniecznie tam gdzie woda często samo sobie reguluje wysokość lustra wody, nigdy nie jest za późno na to by być mądrzejszym przed szkodą i niź po szkodzie

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here