Unitki szlifują formę w górach

0

Piłkarki RTP Unii Racibórz wyjechały na pierwszy przedsezonowy obóz przygotowawczy do Szczyrku. W Centralnym Ośrodku Sportu unitki pracować będą przede wszystkim nad przygotowaniem kondycyjnym.

Drużyna RTP Unii Racibórz w sobotę rano wyruszyła do Szczyrku na pierwszy obóz przygotowawczy przed rundą rewanżową ligowego sezonu. Przez kolejne 5 dni bazą piłkarek będzie tamtejszy Centralny Ośrodek Sportu. W Beskidach unitki pracują wszystkim nad przygotowaniem kondycyjnym. Sztab szkoleniowy zespołu zaplanował każdego dnia dwa treningi, zarówno w terenie jak i na hali, a wieczorem odnowę biologiczną. W programie są także zajęcia z psychologiem. Do Szczyrku pojechało ostatecznie 19 zawodniczek.

- reklama -

 

Do treningów wróciła w końcu Chinasa Okoro Gloria, która miała spore problemy z powrotem do Polski (brak połączeń lotniczych). Z aktualnej kadry brakuje jedynie Dżeski Jaszek powołanej na zgrupowanie Reprezentacji Polski do lat 17. Możliwe, że w najbliższym czasie na testy do klubu przyjadą zawodniczki z zagranicy z Francji i Finlandii.

 

 

 

 

 

Pierwszy dzień obozu w Szczyrku piłkarki spędziły bardzo pracowicie. Do południa sztab szkoleniowy zarządził intensywny trening interwałowy. Dodatkowo kilka zawodniczek (Górnicka, Chinasa, Pawlak, Pożerska) przechodziły zaległe testy wydolnościowe. Po obiedzie drużyna trenowała na hali. Tym razem trenerzy główny akcent położyli na zajęcia techniczne.

 

 

 

 

 

Wieczorem zespół odbył kolejny trening na basenie, a następnie obowiązkową odnowę biologiczną. W Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku w którym mieszka RTP Unia, zespół ma optymalne warunki do budowania formy przed rundą rewanżową ligowych rozgrywek. Wszystkie zawodniczki są w dobrych humorach, nikt nie narzeka na jakiekolwiek urazy i póki co wszystko wskazuje na to, że uda się z dobrym skutkiem wykonać w pełni zakładany plan jednostek treningowych.

 

 

 

 

 

Na pierwszym niedzielnym treningu w Szczyrku, który odbył się na bieżni, unitki pracowały nad wytrzymałością szybkościową. Drugie zajęcia po południu tradycyjnie już odbyły się w hali. Trenerzy zarządzili wewnątrz-klubowy turniej. Zawodniczki zostały podzielone na cztery drużyny, piątym teamem była ekipa sztabu szkoleniowego. Zespoły zagrały każdy z każdym, a wszystkie niezwykle zacięte spotkania trwały po 6 min. Kolejne dzisiejsze zajęcia były już mniej intensywne. Piłkarki zaliczyły wizytę na basenie, a później odnowę biologiczną. Na zakończenie dnia zespół spotkał się z psychologiem. Tematem przewodnim sesji był trening mentalny.

 

tekst i zdjęcia: www.rtpunia

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here