4w1 czyli Fujitsu Lifebook 2013

1

Kolejny raz Fujitsu zaskakuje swoimi projektami. Tym razem producent poszedł na kompromis pomiędzy funkcjonalnością i mobilnością, stosując różne urządzenia na zasadzie modułów notebooka.

Nowy notebook Fujitsu jest znacznie większy niż standardowe laptopy. Po dokładnych oględzinach szybko dochodzimy do wniosku, że jego gabaryty nie są nieuzasadnione. Klapa matrycy swój rozmiar zawdzięcza aparatowi fotograficznemu, który możemy wyjąć i używać oddzielnie – komputer staje się wtedy nieco lżejszy. Kolejnym urządzeniem mobilnym jest tablet, stanowiącym w notebooku klawiaturę. Dla niektórych użytkowników klawiatura bez wypukłych klawiszy może być problemem przy pisaniu maili czy dokumentów. Zastosowanie tabletu może mieć jednak dobre strony, takie jak na przykład wykorzystanie go w programach graficznych jako tablet graficzny. Ostatnim modułem wchodzącym w skład komputera jest telefon, dzięki któremu nasz laptop zyska funkcję odtwarzacza muzyki.

- reklama -


 

Warto dodać, że wszystkie zastsowane urządzenia współdzielą ze sobą moc obliczeniową oraz dane dzięki szybkiej synchronizacji. Przykładowo, jeśli w tablecie mamy procesor i w telefonie również, notebook będzie wykorzystywał moc tych podzespołów. Muzyka na telefonie nie będzie dublowała się z tą, którą mamy na dysku komputera. Do zalet koncepcyjnego notebooka dodajmy jeszcze fakt, że oszczędzamy mnóstwo czasu i energii na ładowanie wszystkich urządzeń, ponieważ wykorzystujemy do tego tylko jeden kabel i notebooka jako stację dokującą.

Zastanówmy się czy tak innowacyjne połączenie wielofunkcyjnych urządzeń znajdzie nabywców na współczesnym rynku?

 

/Artykuł opracowano przy współpracy z firmą informatyczną SOFT-ib/

 
 
Racibórz, ul. Klasztorna 12
(róg Klasztornej i Ogrodowej)
tel. 32 415 98 18, 32 414 90 29, 504 18 18 27

 

 

 

 

 

 

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here