Promocja książki Alfreda Nowaka pt. „W służbie człowieka”

W Przedszkolu im. Elżbiety Sojki w Lubomi odbyło się spotkanie promocyjne książki pt. "W służbie człowieka" autorstwa Alfreda Nowaka. Zdjęcia – promocja książki "W służbie człowieka".

W spotkaniu oprócz mieszkańców gminy uczestniczyli między innymi zastępca wójta gminy Lubomia Maria Fibic, radna rady powiatu wodzisławskiego Krystyna Smuda (siostra selekcjonera kadry narodowej, Franciszka Smudy), dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubomi Marek Jakubiak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Syryni Joanna Frydrych oraz przedstawiciele rady pedagogicznej Przedszkola na czela z dyrektor Grażyną Brachmańską – gospodarzem spotkania.

- reklama -

Na spotkanie przybyli również członkowie rodzin Segetów, Sojków, Bugli, Jędrosków. Uczestniczyli w nim także żyjący bohaterowie książki: dr hab. Gabriela Kapica, prof. dr hab. Marian Kapica, ksiądz prof. dr hab. Roman Tomanek, mgr Henryk Pytlik oraz właściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Ernestyn Janeta. Uczestników spotkania powitała Grażyna Brachmańska, po czym przekazała prowadzenie spotkania Wojciechowi Nazarce, prezesowi Klubu Olimpijczyka w Raciborzu. Przybliżył on zebranym tematykę książki i swoje powiązania z gminą Lubomia. Jako autor części "Do czytelnika" przypomniał swoje związki ze Śląskiem oraz autorem wydania.

 

 

Następnie głos zabrał autor książki. Wspomniał on o zbieraniu materiałów dotyczących powstańców z terenu byłego powiatu raciborskiego. To był początek jego zainteresowań tą tematyką. Niektóre postacie znalazły się w niniejszym opracowaniu. Książka ma charakter wspomnieniowy, odnosi się do osób nieżyjących, ale także i do żyjących, którzy zasłużyli na pamięć i wyróżnienie. Po wystąpieniu autora nastąpiła luźna rozmowa związana z książką. Wszyscy goście otrzymali od autora egzemplarz z dedykacją. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, przy lampce szampana i smacznym kołaczu z kawą.

 

 

 

 Wszyscy zebrani dziękowali autorowi za wysiłek włożony w poszukiwanie materiałów i wydanie książki. Autor natomiast zwrócił się do wójt gminy Lubomia z propozycją opracowania monografii gminy od 1945 roku do dzisiaj.

Adela Nowak

- reklama -

65 KOMENTARZE

  1. [b]Dobrze, że chociaż na 13 fotce jest zacny autor książki ! ….bo ma się wrażenie , że na spotkaniu autorskim zastawiony stół był najważniejszy i drzemiący niektórzy goście – tak można odczytać z większości zdjęć.[/b]
    [b]Nie każdy zna Pana Alfreda Nowaka – może warto by podpisać fot.z Jego osobą ? [/b]
    [b]- ja pamiętam Go z lat szkolnych . [/b]

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj