Zawodnicy SALOS-u grali fair

Młodzi piłkarze SALOS-u Pogrzebień brali udział w XVI Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które odbyły się w Rzeszowie. Na Śląsk wrócili z bagażem wielu pozytywnych wrażeń. Wideo>>>

Rzeszów przywitał młodych adeptów piłki z Pogrzebienia siarczystymi mrozami, jednak to, jak zostali ugoszczeni przez miejscowych, na pewno długo pozostanie w ich wspomnieniach. Takie wyjazd, dla maleńkiego pogrzebieńskiego SALOS-u, jest nie lada wyzwaniem organizacyjnym. Warte jest podkreślenia, że podopieczni trenera Krzysztofa Koczora na futsalowe zawody organizowane przez Salezjańską Organizację Sportową wyjechali trzeci raz w przeciągu ostatnich czterech lat. Nasz powiat i gminę Kornowac reprezentowali jeszcze w Lublinie, podczas igrzysk letnich.

- reklama -

 

 

Drużyna z Pogrzebienia wystawiła dwa składy w kategorii C, w której startowali chłopcy z rocznika 1999 i młodsi. W SALOSIE 1 zagrali piłkarze z klasy szóstej Szkoły Podstawowej, a w SALOSIE 2 zawodnicy z o rok i dwa lata młodsi. Drużyna z gminy Kornowac nie miała łatwo z różnych względów, przede wszystkim dlatego, że dla większości chłopców był to pierwszy taki turniej w życiu. Ich przeciwnikami byli zawodnicy z większych ośrodków SALOS-u: Lubina, Bydgoszczy i Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

 

Ostatecznie pierwsza drużyna Pogrzebania zajęła IV, a druga V miejsce. Kapitanowie odebrali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody od organizatorów. Nie mniej ważne jest wyróżnienie dla SALOSU 2. Chłopcy, którzy z racji tego, że są młodsi, mieli o wiele trudniej. Przeciwnicy przewyższali ich przede wszystkim fizycznie, ale nie poddali się, z każdym walczyli do końca, za co otrzymali puchar Fair Play. Doceniono ich nieustępliwość, grę zgodną z przepisami i zachowanie, także poza boiskiem. To bardzo ucieszyło opiekunów, na czele z Prezesem SALOS-u w Pogrzebieniu, księdza Marcina Śnieżyńskiego SDB.

 

 

Igrzyska w Rzeszowie, oprócz emocji sportowych, dostarczyły uczestnikom wiele atrakcji kulturalnych, niejedni zapowiedzieli, że chętnie do tego miasta wrócą.

 

Michał Knura

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here