Remont SP 15 opóźniony o rok

0

Nie dojdzie do skutku planowany na ten rok remont Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Z powodu opieszałości firmy która miała przygotować dokumentację remont będzie przełożony na rok 2013.

 

- reklama -

W przetargu na dokumentację wyłoniono firmę PRO-ARCH Pracownia Architektoniczna z Gliwic, która na wykonanie zadania miała czas do końca 2011 roku. Niestety, mimo ponagleń ze strony raciborskiego magistratu firma ociągała się z pracą, aż w końcu kontakt się urwał. Niedoszły wykonawca dokumentacji remontowej został obciążony przewidzianymi w umowie karami umownymi, a po drugim przetargu zadanie zlecono Pracowni Projektowej PIK z Żor. Ta ma czas do 15 kwietnia i to właśnie zahamowało remont "piętnastki" w tym roku.

 

Zgodnie z założeniami, większą część kosztów termomodernizacji szkoły miasto miało pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach . O ile jednak jeszcze do zeszłego roku WFOŚiGW przyjmował i realizował wnioski na bieżąco, to w 2012 roku zmieniły się przepisy i wnioski przyjmowane są do 29 lutego. Do tego czasu nie ma szansy na dokończenie dokumentacji, więc następna szansa na złożenie wniosku o dofinansowanie będzie dopiero jesienią. A to oznacza, że remont musi być przełożony na przyszły rok.

 

Wobec powyższego prezydent Lenk zapowiada, że w tym roku przeznaczone na zadanie środki będą przesunięte na termomodernizację dwóch innych obiektów: Raciborskiego Centrum Kultury i żłobka przy ul. Słonecznej.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here