MOTOrady: Nowa szyba zwiększa bezpieczeństwo

0

Nowa szyba w samochodzie nie tylko poprawia komfort jazdy, ale i w dużym stopniu przyczynia się do poprawy naszego bezpieczeństwa.

 – Nasze oko skupia się na punktach najbliżej położonych, np. w tym przypadku na rysach znajdujących się na starej szybie podświetlonych przez słońce, czy latarnie. Światło je uwypukla. Nie dość, że wzrok mocno się wtedy męczy, to jeszcze podróżujący są narażeni na niebezpieczeństwo, bo kierowca skupia się na szybie i gorzej widzi obiekty w dali – podkreśla Tomasz Opolony z Auto Centrum Opolony w Raciborzu.

- reklama -

 

O ile niewielkie, ledwo dostrzegalne rysy można polerować, to te większe powinny nas zmotywować do wymiany szyby. Koszt nie jest zbyt duży, za przednią szybę wraz z montażem zapłacimy średnio od 350 zł. Droższe mogą się okazać produkty z dodatkowymi opcjami, np. ogrzewaniem, czy czujnikiem deszczu – wtedy cena szyby może oscylować wokół 1 tys. zł i więcej.

 

Jak tworzą się rysy na samochodowym szkle? Czy możemy im jakoś sami zaradzić? – Powodów ich powstawania może być kilka. Mogą je tworzyć np. stare lub złej jakości wycieraczki. Zdarza się też, że powstają gdy wycieraczki pracują na niedostatecznie spryskanej szybie albo wręcz na sucho, np. gdy dysze spryskiwacze są zatkane – tłumaczy Opolony. 

 

Wymiana szyby wydaje się być skomplikowana, ale w dobrym warsztacie poradzą sobie z nią bez problemu. Warto zaufać specjalistom.

 

/s/

 

/Cykl MOTOrady przygotowywany we współpracy z Auto Centrum Opolony w Raciborzu/

 

 

 

 ————————————————-

Polecamy również inne artykuły z cyklu MOTOrady: Rdza nadal groźna dla samochodów, Gdy auto nie chce odpalić, Zmiany w ubezpieczeniu OC.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here