Closterkeller w Dybcówce – co jeszcze w ten weekend?

0

W Raciborzu będzie można obejrzeć operetkę "Wiedeńska krew". W Wodzisławiu Śląskim wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem Coloriage, a w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny SKZR "Źródło".

16 marca: Operetka "Wiedeńska krew"

16 marca o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 będzie można obejrzeć operetkę "Wiedeńska krew". "Wiedeńska krew" to ostatnia operetka Johanna Straussa, a zarazem jedna z najczęściej goszczących na muzycznych scenach. Hrabia Baldwin Zedlau, kiedyś znudzony prowincjusz, jako poseł księstwa Oberstadt w Wiedniu staje się postrachem stołecznych salonów. O dziwo, jego miłosne podboje powodują, że nawet żona hrabiego zaczyna spoglądać przychylniejszym okiem na małżonka. Czy uda jej się poskromić gorącą, wiedeńską naturę Baldwina? Bilety na spektakl, który potrwa 3 godziny w cenie 40 i 60 złotych do nabycia w kasie RCK.

- reklama -

16 marca: "Fairy Dance" w Rydułtowach

16 marca o godzinie 19.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks" będzie można obejrzeć przedstawienie "Fairy Dance". Wystąpią zespół Carrantuohill oraz formacja taneczna Salake. Przedstawienie "Fairy Dance" odbędzie się z okazji Dnia św. Patryka. Bilety w cenie 40 zł.

16 marca: Marcin Wyrostek i Coloriage

16 marca o godzinie 20.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Marcina Wyrostka z zespołem Coloriage. Coloriage to nowy projekt fenomenalnego akordeonisty Marcina Wyrostka – doskonałego muzyka i wykładowcy Akademii Muzycznej, znanego i rozpoznawalnego dzięki zwycięstwu w programie. Mam Talent. Członkowie Coloriage współpracują ze sobą już od ponad 6 lat. Zespół był w tym czasie wielokrotnie zapraszany na międzynarodowe festiwale muzyczne na całym świecie. Ich muzyka łamie wszelkie bariery czasowe, językowe i geograficzne – trafia do serc ludzi na całym świecie. Bilety w cenie 50 zł.

16 marca: Dzień św. Patryka na Końcu Świata

16 marca o godz. 20.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" z okazji Dnia św. Patryka odbędzie się koncert zespołu Nivel.  – 16 marca na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata będziemy obchodzić Dzień Św. Patryka. Jak co roku, gwarantujemy dobrą zabawę, zielone piwo, konkursy oraz liczne niespodzianki! – informują organizatorzy. Gwoździem programy będzie występ grupy Nivel. Zespół gra zaskakującą mieszankę celtyckiego folku, flamenco i muzyki świata. W Raciborzu wystąpi z repertuarem irlandzko- bretońskim. Wstęp 5 zł.

16 marca: Rozstrzygnięcie konkursu "Pantofelek 2011"

Uroczyste podsumowanie VII edycji konkursu "Pantofelek" odbędzie się w najbliższy piątek, 16 marca o godz. 16.00. Gala wręczenia statuetki tym razem odbędzie się na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Dla gości przygotowano również program artystyczny w wykonaniu wychowanek koła interpretacji utworów literacko – wokalnych, które działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu pod opieką Agnieszki Busuleanu – Jaksik. Konkurs organizowany jest przez Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego.

17 marca: The Bill w Atmosfear

17 marca o godzinie 19.00 w klubie Atmosfear przy ulicy Rudzkiej w Raciborzu odbędzie się koncert zespołu The Bill. Jako support wystąpi raciborska grupa KPP. Bilety w cenie 12/15 zł.

17 marca: Nocne Nagrania na Końcu Świata

17 marca o godzinie 21.00 na przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w Raciborzu odbędzie się koncert grupy Nocne Nagrania. Podczas koncertu grupa będzie promowała swój nowy album "Linia 00:14". Podczas koncertu wystąpią także Tusz na rękach, Hasi oraz Chudy. Wstęp 8 złotych.

18 marca: Dagadana na Końcu Świata

18 marca o godzinie 18.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w Raciborzu wystąpi zespół Dagadana. Podczas koncertu zespół promować będzie swój najnowszy album "Dlaczego nie". Dagadana czyli polsko-ukraińskie trio, które tworzą Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski rusza w trasę koncertową promującą nowy album "Dlaczego nie". Odwiedzili wiele miast w Polsce, ale trafili też do Paryża, Singapuru, Dżakarty czy Kuala Lumpur.

18 marca: Closterkeller wystąpi w Dybcówce

W piątek, 18 marca o godzinie 19.00 w klubie Dybcówka w Raciborzu wystąpi zespół Closterkeller. Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali. Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z najlepszych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Bilety w przedsprzedaży w cenie 25 zł, a w dniu koncertu 30 zł.

18 marca: Koncert charytatywny w RCK

Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło zaprasza na koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup protezy nogi dla trzyletniego Marcina Otlika. Chłopczyk urodził się bez przełyku i nerki, z bardzo skomplikowanymi deformacjami kończyn. Przeszedł już 14 operacji i choć przed nim jeszcze wiele zabiegów i bólu – jest dzieckiem pełnym radości i woli życia. 18 marca o godz. 15.30 odbędzie się pierwsza część koncertu w Raciborskim Centrum Kultury, a o godz. 17.30 druga część. Podczas koncertu wystąpią niemal wszystkie zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". Wstęp wolny.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here