
W tym roku dokładnie pierwszego dnia wiosny do walki o trofeum, nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców, stanęły cztery klasy szóste. „Omnibusik” to konkurs dla uczniów klas szóstych, którego tradycje sięgają do 2000 roku.
Przygotowani z wszystkich przedmiotów – nie ugięli się pod gradem pytań jury, sprawni fizycznie – wykazali się celnością, szybkością i precyzją, utalentowani muzycznie i plastycznie – wykonywali poszczególne zadania, a rywalizacja do końca była bardzo wyrównana.
Dopiero ostatnia konkurencja: przygotowany przez zespoły plakat na temat „Powrót do przeszłości – w krainie zabawek naszych rodziców i dziadków” wyłoniła zwycięzców, a o klasyfikacji zadecydowała dogrywka.
Wyniki:
I miejsce oraz nagroda 450 zł – klasa VI d wychowawca p. Irena Noga
II miejsce nagroda 250 zł – klasa VI a wychowawca p. Joanna Chrzanowska – Rybeczka
Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.




![Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza.jpg)
![Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam” [ZDJĘCIA] Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/andrzej-biskup-25.jpg)






![Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/pielegniarstwo-czepkowanie.jpg)
![Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu [ZDJĘCIA] Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/czerwcowy-turniej-przedszkolakow.jpg)
![Setki przedszkolaków na Festiwalu Piosenki i Sportu w Raciborzu [ZDJĘCIA] Setki przedszkolaków na Festiwalu Piosenki i Sportu w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/festiwal-piosenki-i-sportu.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![W SP15 odbył się kiermasz staroci [ZDJĘCIA] kiermasz staroci sp15 raciborz (15)](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/kiermasz-staroci-sp15-raciborz-15-1-218x150c.jpg)




