Mały ekolog

„Chociaż jesteśmy mali, o przyrodę dbamy”.2 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem „Mały ekolog”. Celem konkursu było wzbogacenie wiadomości o świecie przyrody, oraz kształtowanie przyjaznej postawy wobec środowiska. W konkursie wzięli udział reprezentanci starszych grup z naszego przedszkola. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na tematy ekologiczne i przyrodnicze, z chęcią odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, oraz brały udział w innych konkurencjach. Dzięki ciekawym zadaniom, uporządkowaliśmy naszą wiedzę dotyczącą świata roślin, zwierząt, oraz ochrony środowiska. Było też coś smakowitego – kosztowaliśmy owoce, próbując odgadnąć ich nazwy. Poszczególne grupy zaprezentowały także przygotowaną piosenkę bądź wiersz o tematyce ekologicznej. Za wspaniałą postawę , każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę rzeczową, oraz dyplom. Na zakończenie złożyliśmy uroczystą przysięgę, że zawsze będziemy przyjaciółmi przyrody.
A.K. ;H.K.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj