Urząd Miasta uruchomił system informowania mieszkańców Raciborza o wydanych ostrzeżeniach meteorologicznych i hydrologicznych oraz wystąpieniu sytuacji kryzysowej na terenie miasta.SMS-em przesyłane będą informacje o wydanych ostrzeżeniach meteorologicznych i hydrologicznych IMGW, stanach wód – w przypadku przekroczenia stanu alarmowego na Odrze oraz inne informacje dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej.
Pełna treść ostrzeżeń meteorologicznych i hydrologicznych IMGW znajduje się na stronie internetowej IMGW www.pogodynka.pl. Aby zarejestrować się w serwisie na okres 3. miesięcy należy wysłać SMS o treści "bzk" na numer telefonu: 661 004 504. Rezygnacja z usługi nastąpi, kiedy na podany wyżej numer wyślemy SMS o treści "usunbzk". Treści publikowane są bezpłatnie. Po stronie użytkownika pozostaje koszt wysyłki SMS aktywującego.
/p/




![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)
![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)
![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)




![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Raciborzanie odkrywali tajemnice magistratu podczas Nocy Muzeów [ZDJĘCIA] Raciborzanie odkrywali tajemnice magistratu podczas Nocy Muzeów](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/05/noc-muzeow-urzad-miasta-raciborz.jpg)

![Dożynki powiatowe i miejskie w Brzeziu [ZDJĘCIA] Powiatowe i Miejskie dożynki w Brzeziu - 2024](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/08/Dozynki_Brzezie_DSC03806.jpg)




