
19 maja o godzinie 19.00 w Parku Dębina w Kuźni Raciborskiej odbędzie się majówka petycka "Przyjaciół nikt nie będzie wybierał" z udziałem Andrzeja Garczarka. Wystąpią także zespół Projekt 3D oraz Edyta i Piotr Rybakowie w spektaklu "Piosenki męża do żony".Andrzej Garczarek – Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70. był jednym z autorów i wykonawców legendarnego magazynu radiowego Zgryz Macieja Zembatego. W 1981 roku brał udział Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w gdańskiej hali Oliwii. Zaśpiewał tam swój song pt. Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał. W 1989 r. na antenie radiowej Trójki emitowane były pierwsze odcinki z trwającego blisko dziesięć lat cyklu autorskiego: Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń. W 1994 r. otrzymał nagrodę im. Jonasza Kofty – za twórczość radiową. Przez wiele lat współpracował z wrocławskim teatrem Kalambur. Na początku lat 90. wg własnego projektu Kantor wymiany na ulicach kilku miast (Wrocław, Lublin, Warszawa) przeprowadził szereg akcji happeningowych. Jest autorem wielu znanych piosenek i ballad: Ballada o chłopcach z bazy Sokołowskiej, Piosenka dla Piotrowskiego poety, Taksówkarz z Pittsburga, Raskolnikow. W swoim dorobku artystycznym ma także trzy książki: Ballady dla bliskich i dalekich, Spoko, spoko… , Andrzej Garczarek oraz płytę długogrającą analogową Płyta, kasetę magnetofonową Szabadabada, CD: Drelichowa i najnowsza – Kółeczko.
Projekt 3D – zespół, którego inicjatorem jes Jerzy Dębina powstał w 2009 roku. zespół był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na festiwalach piosenki autorskiej, turystycznej, literackiej, studenckiej ostatecznie różnej m.in.: Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej – Głuchołazy, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej – Łęczyca, Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej – Wrocław, "Muzyczna Zohylina" – Bukowina Tatrzańska. Autorem 90 % tekstów piosenek wykonywanych przez zespół jest Jerzy Dębina.
Spektakl muzyczny pt: "Piosenki męża do żony" to spektakl o relacji męża i żony, o ich miłości, codziennym życiu, drobnych i wielkich sprawach. Przedstawienie toczy się w umownej przestrzeni, która może być kuchnią albo laboratorium.. W spektaklu uczestniczy dwoje aktorów i składa się on z autorskich piosenek wykonywanych przy akompaniamencie gitary. Śpiew i gitarę uzupełniają instrumeny perkusyjne oraz dźwięki wynikające z akcji przedstawienia, a grające istotną rolę. Forma przedstawienia jest z pogranicza performance, teatru, recitalu, kabaretu, happeningu muzycznego czy koncertu. Przedstawienie jest adresowane do wszystkich, przykuwa uwagę tekstami piosenek i pomysłami.
/materiały organizatora/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







