Ogólnopolski Bieg na Łyżworolkach w Modzurowie!

0

Impreza odbędzie się już po raz drugi. Mogą wziąć w niej udział wszyscy – dzieci, młodzież i dorośli. Bieg gmina Rudnik organizuje wspólnie z gminą Pietrowice Wielkie.

– Już w tamtym roku zgłosił się do nas działacz Kazimierz Grycman, zapalony sportowiec, rolkarz, biegacz i ponieważ właśnie wyremontowano drogę z Modzurowa do Pawłowa, zdecydowaliśmy, że bieg odbędzie się właśnie na tej trasie – opowiada Jan Deńca, kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy w Rudniku.

- reklama -

 

 

– W ubiegłym roku wystartowało 60 rolkarzy, w tym uczestników będzie o wiele więcej – cieszy się Jan Deńca.

 

 

W ubiegłym roku impreza odbyła się po raz pierwszy i od razu się udała! Zjechali się na nią uczestnicy z całej Polski. – Mieliśmy nawet rolkarzy z Krakowa i Olsztyna! – cieszy się kierownik Deńca.

 

Tegoroczny bieg urzędnicy planują z większym rozmachem, rolkarzy w samej tylko kategorii dorosłych ma być ponad setka (biegacze mogą startować w kategoriach szkół podstawowych na 200 i 800 m., gimnazjum 2000 m., kobiet open – 11000 m. oraz mężczyzn – 22000 m.).

 

Trasa pobiegnie z Modzurowa do Pawłowa na wyremontowanej drodze i idealnym asfalcie. – Wiem, że w Polsce jest sporo rolkarzy, a niewiele takich imprez. Jeszcze bardziej popularne są na zachodzie. Tam uczestników takiego biegu potrafi być kilka tysięcy, naprawdę robi wrażenie – mówi Jan Deńca.

 

Udział w zawodach może wziąc każdy, impreza odbędzie się 10 czerwca, biuro zawodów czynne będzie od godz. 11.00. Start dzieci i młodzieży od godz. 12.00, biegu głównego – o 13.30.

 

/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here