Kino za 5 zł? Tylko w „Przemko”!

0

Niewiele jest takich miejsc, gdzie kawał dobrego kina możemy obejrzeć za taką kwotę… Raciborskie kino "Przemko" działające w Domu Kultury "Strzecha" zaprasza na wieczór z Dyskusyjnym Klubem Filmowym!

W czwartek 17 maja o 18.00 zostanie wyświetlony głośny film Wojciecha Smarzowskiego "Róża". "Róża" to przeżycie intensywne i brutalne (…) Smarzowski jest do bólu realistyczny i traktuje swoich bohaterów nad wyraz poważnie – tak, jak na to zasłużyli, bo ich losy były więcej niż ciężkie." – tak recenzuje film redakcja Filmwebu.

- reklama -

 

Lato 1945 roku, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej – przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo.

 

W "Przemko" zawsze można liczyć na coś więcej niż tylko seans. Tutaj miłośnicy kina zabierają widzów w prawdziwą podróż, która staje się inspiracją do własnych wniosków i przemyśleń. Po Dyskusyjnym Klubie Filmowym "PULS" zawsze coś pozostaje, a seans nigdy nie kończy się tuż po wyjściu z kina. 

 

Kino "Przemko" nigdy nie będzie kinem komercyjnym. A do tego… jest nie dla wybranych, ale dla każdego, bo każdego na nie stać.

 

/źródło Filmweb/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here