
W sobotę, 26 maja od 8.00 do 18.00 w markecie E.Leclerc, uczniowie Gimnazjum nr 5 w Raciborzu w porozumieniu z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci przeprowadzą zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin.
Zbiórkę G5 organizuje we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. – Uczniów rozpoznamy po czerwonych koszulkach. Będą stać przy kasach, w ich wózkach będzie można zostawiać produkty żywnościowe, szczególnie zależy nam na słodyczach, bo blisko Dzień Dziecka, ale mogą to być również inne produkty, najlepiej te z dłuższym okresem ważności – zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w akcji Joanna Kobiela, katechetka z G5 w Raciborzu.
Zbiórka organizowana jest co roku. – Mieszkańcy moga być pewni, że zebrane produkty trafią w odpowiednie ręce. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ma regularny kontakt z potrzebującymi rodzinami – zaznacza Joanna Kobiela.
Raciborzanie są hojni, w niedawno zorganizowanej akcji udało się zebrać 2 tony żywności!
/s/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)




![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Raciborscy Wolontariusze przekazali świąteczne dary potrzebującym [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/pomagajmy-raciborscy-wolontariusze.jpg)
![W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew [ZDJĘCIA] W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Raciborscy-Wolontariusze-Arboretum-drzewa.jpg)

