Przedsiębiorcy mogą już zgłaszać się do strefy

0

Nie trzeba czekać na decyzję Rady Ministrów o włączeniu Raciborza do specjalnej strefy ekonomicznej, bo to formalność. Zainteresowani już mogą się zgłaszać – zachęca Andrzej Lepczyński , wiceszef miejskiego budżetu.

Radny Andrzej Lepczyński (z prawej) ma nadzieję, że strefa powstrzyma exodus firm z Raciborza
 
 
______________________________________

 

- reklama -

Trwające od dłuższego czasu zabiegi o włączenie w podstrefę jastrzębsko-żorską wydają się być na finiszu – poinformował radnych zasiadających w miejskiej komisji budżetu jej wiceprzewodniczący. Potwierdził to sam szef SSE Andrzej Zabiegliński, goszczący w ubiegłym tygodniu w Raciborzu. Formalna decyzja ministerstwa spodziewana jest lada dzień. Lepczyńskiego zainteresowało, kiedy ewentualnie przedsiębiorcy będą mogli zgłaszać swój akces do strefy. Uzyskał zapewnienie, że jest to już możliwe.

 

Jeden inwestor zainteresowany strefą już się zgłosił. Jest to firma z powiatu raciborskiego. Prezydent przyznał, że właśnie ogłosił przetarg na przygotowanie niezbędnej infrastruktury, jak uzbrojenie czy drogi dojazdowe. Wspólnie z Lepczyńskim zachęcają firmy, by nie czekały na zakończenie formalności i już starały się o wejście. – Mam nadzieję, że niekorzystna koniunktura się odwróci i firmy nie tylko przestaną uciekać z Raciborza, ale też ściągniemy nowe – podsumował Lepczyński.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here