RTP Unia Racibórz zagra o tytuł Mistrza Polski

1

W najbliższą sobotę, 2 czerwca piłkarki RTP Unii Racibórz zagrają przed własną publicznością tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej kobiet. Końcówka sezonu jest bardzo emocjonująca i niemal identyczna jak ta sprzed roku.
Wówczas również ostatni mecz decydował o tym czy zespół Unii zdobędzie złoty medal. Raciborzankom podobnie jak przed rokiem do obrony trofeum wystarczy remis. Zarówno wtedy jak i teraz na drodze unitek do realizacji tego celu staje Medyk Konin. Różnica polega jedynie na tym, że spotkanie 2 czerwca odbędzie się w Raciborzu, a nie w Koninie. W przedostatniej kolejce najlepsze zespoły rozgrywek nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Unia grając na pół gwizdka pokonała w Katowicach 1.FC AZS AWF 6:0 (bramki zdobyły:Anna Żelazko-3, Marta Mika, Alicja Pawlak, Okoro Gloria Chinasa), a Medyk przed własną publiką ograł zdegradowany już MUKS Tomaszów Mazowiecki 8:0. Wiosną unitki w rozgrywkach idą jak burza. Wygrały wszystkie spotkania i mogą pochwalić się imponującym bilansem bramkowym 37 – 3.

Ostatni raz RTP Unia przegrała w lidze 29 października minionego roku z Medykiem Konin. Tamto spotkanie unitkom wyraźnie nie wyszło. Teraz jak zapowiada sztab szkoleniowy, a przede wszystkim same zawodniczki ma być zupełnie inaczej. Ostatni mecz w Katowicach wszystkie piłkarki zakończyły w dobrym zdrowiu. Do pełnej dyspozycji powraca także kontuzjowana ostatnio Natalia Chudzik, a to oznacza, że trenerzy Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński będą mogli desygnować do gry najmocniejszy skład. Na decydujący mecz sezonu  Zarząd Unii zaprosił przedstawicieli władz miasta i powiatu, a także głównych sponsorów klubu. W tym przedstawicieli sponsora generalnego Rafako .

- reklama -

Doceniając rangę spotkania RTP Unia – Medyk Konin swój przyjazd do Raciborza zapowiedzieli również przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej. Oficjele z futbolowej centrali  tuż po spotkaniu wręczą obu zespołom pamiątkowe puchary i medale za zdobycia mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski w sezonie 2011/2012. Mecz o tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej kobiet: RTP Unia Racibórz – Medyk Konin odbędzie się już w sobotę, 2 czerwca na stadionie raciborskiego OsiR-u przy ul.Zamkowej4. Początek zawodów godz.16.00.

/gf/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Olek

    „z przed roku” ku…wa cyc!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here