Arabeska i Łężczok bezkonkurencyjne na Górze św. Anny

0

3 czerwca na Górze św. Anny odbył się XXI Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej „Leśnica 2012”. Zespoły Łężczok i Arabeska z Zawady Książęcej okazały się najlepsze w swoich kategoriach.

 

- reklama -

 

 

 

Co roku impreza organizowana jest   w dniu pielgrzymki mniejszości narodowych. Scena do prezentacji usytuowana była  w namiocie festynowym ustawionym obok Domu Pielgrzyma. Organizacją Przeglądu tradycyjnie zajęło  się Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe z Leśnicy.
 
Artystyczne zmagania dzieci i młodzieży odbywały się w kilku kategoriach: zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, zespoły wokalno – instrumentalne, chóry ,zespoły taneczne- folklor, zespoły taneczne-taniec nowoczesny.

Ta ostatnia grupa ze względu na dużą liczbę uczestników została podzielona na dwie grupy wiekowe: dziecięcą i młodzieżową.

Ogłoszenie wyników było chwilą wielkiego triumfu dla zespołów z Zawady Ks. które w każdej kategorii tanecznej zdobyły I miejsce!

W grupie zespołów dziecięcych tańca nowoczesnego I miejsce zajęły Mażoretki „ARABESKA II”  ze Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ Bajtel”

W grupie zespołów młodzieżowych tańca nowoczesnego I miejsce zajęły  Mażoretki” ARABESKA I” ze Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ Bajtel”

W grupie zespołów tańców folklorystycznych I miejsce zdobył Zespół Mniejszości Niemieckiej „Łężczok”
Dodatkowo indywidualne nagrody specjalne otrzymały : Weronika Stanek i Daria Rymarska.

Kierownikiem wszystkich powyższych zespołów jest Weronika Riemel, zaś choreografem Aldona Krupa – Gawron.

W najbliższych planach zespołów –  wakacyjne wyjazdy na Międzynarodowy Festiwal nad Morze Czarne do Bułgarii i Międzynarodowe Warsztaty Taneczne do Olecka na Mazurach.

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here