RCK zaprezentuje swoje grupy

0

W najbliższych dniach Raciborskie Centrum Kultury skupi się na promowaniu grup artystycznych działających pod jego dachem. 16 czerwca wystąpią Sudarynja i "Vivo", 19 i 20 zaprezentują się grupy plastyczne i zespoły.

Raciborskie Centrum Kultury w ramach amatorskiego ruchu artystycznego skupia wiele grup. 16 czerwca o 18.00 wystąpią na wspólnym koncercie: Grupa Śpiewacza grupa śpiewacza SUDARYNJA oraz chór żeński "VIVO". Ta pierwsza powstała w 2005 roku z potrzeby serc kilku osób z Raciborza, Rybnika, Opola, które brały udział w warsztatach pieśni ukraińskich w Rybniku. Tam zrodziła się ich miłość do pieśni ludowych wykonywanych w tradycyjny sposób techniką "śpiewu białego". Swoją pasję postanowili pogłębiać i przekazywać innym. W repertuarze ma pieśni ukraińskie, bałkańskie, polskie, łemkowskie dotyczące różnych obrzędów i świąt.

- reklama -

 

Chór "VIVO" powstał zaś pod koniec 2010 roku, przy czym jego skład ukształtował się dopiero wiosna 2011 roku. Skupia panie w różnym wieku i o różnej profesji, które łączy ogromna pasja – miłość do śpiewania, chęć uczenia się nowych rzeczy, odwaga do podejmowania zmian i porzucenia starych przyzwyczajeń. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania polskich pieśni ludowych, ale również utwory w językach obcych – włoskim, francuskim i angielskim.

 

Koncert odbędzie się już w najbliższą sobotę o 18.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina. Wstęp 5 zł.

 

/ps/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here