Nie będzie zdroju na Skwerze Kresowian

6

Nie dojdzie – póki co – zapowiadana na ten rok rewitalizacja Skweru Kresowian. Do przetargu na jej wykonanie przystąpiła tylko jedna firma, która za roboty zażyczyła sobie 150 tys. zł więcej niż zaplanował wydać na ten cel magistrat.

Urząd miasta za wyremontowanie parku przy zbiegu ulic Batorego i Podwale gotów był zapłacić 360 tys. zł,  firma ubiegająca się o zlecenie wyceniła swoją pracę na blisko 513 tys. zł. Postępowanie więc unieważniono, obecnie nie wiadomo czy w tym roku będzie jeszcze wznowione.

- reklama -

Przypomnijmy, zakres remontu obejmował demontaż schodów, części alejek i murków. W ich miejscu jako centralna część parku zaplanowano fontannę – zdrój uliczny. Posadzone miały zostać nowe rośliny, ponadto skwer miał być oświetlony.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

  1. Dan25

    I bardzo dobrze! ..Wystarczy tam uzupełnić skwer ławkami – nie jedną,dwie-ale więcej i w różnych poziomach skweru.Jest to możliwe,bo dawniej były tam ławeczki w górnej alejce,zacienione rosnącą tam zielenią…komu przeszkadzają te schody?!?!?? – przecież zawsze tam były i tym się to miejsce wyróżniało od innych w mieście!
    To samo dotyczy skweru przy skrzyżowaniu / swiatła/ – skwer odnowiono dawno,lecz ławki zniknęły!…najwyzszy czas je tam przywrócić-skwer b. ładny,zacieniony,a taki bezuzyteczny dla nas,mieszkańców.:(

  2. Czy ci nasi włodarze już całkiem zdurnieli? Dopiero kilka lat temu wyremontowano schody. Po jakiego pierona je demontować? Zgadzam się z poprzednikiem – wstawić kilka ładnych ławeczek, na dolnym poziomie zrobić alejki i zacienić większymi iglakami. To się da zrobić i nie będzie kosztowało więcej jak 200 koła.

  3. Z tego skweru Buska ani Kudowy się nie zrobi więc po co ładować w to kasę. Jeden zdrój już nam kiedyś magistrat zafundował – fontanna globus na Długiej. Ani w pięć ani w dziesięć tylko forsa poszła w błoto.

  4. Panie Prezydencie. Nam nie jest potrzebny żaden symboliczny zdrój za dziesiątki tysięcy. Lepiej te środki przeznaczyć dla nas na godziwe życie / chleb, lekarstwa/. Nie igrzysk nam trzeba lecz chleba. Chyba zasłużyliśmy na to, tak jak i Pańscy dziadkowie.

  5. Trzeba być L…..m, by pogardzać Sybirakami, bo do tego się cała sprawa sprowadza – budujcie pomniki Germanii, lub „symbole” nijakiej Przyjaźni, może to jest POwska droga do likwidacji biedy w Polsce ! ! !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here