Dzień francuski w bibliotece

0

Za oknem upał prawie jak na Lazurowym Wybrzeżu, a w raciborskiej bibliotece pierwsze spotkanie w ramach „Europejskiego lata z Biblioteką”.  Wędrówkę po Europie dzieci rozpoczęły od Francji.

 

- reklama -

 

 

 

W trakcie slajdowiska dzieci mogły zobaczyć najciekawsze budowle i dowiedzieć się wielu ciekawych faktów np. z jaką prędkością jeździ TGV, czym jest Eurotunel i skąd wzięła się szklana piramida na dziedzińcu Luwru.

Podczas gdy jedna grupa kleiła papierowe wieże Eiffla, grupa druga bawiła się w zacienionym miejscu przed biblioteką. Okazało się, że chodzenie z książką na głowie wcale nie jest takie proste, za to zbijanie kulek wychodziło całkiem nieźle.

Po zabawach nadszedł czas na naukę podstawowych zwrotów w języku francuskim. W holu rozbrzmiewało więc: „Bonjour”, „Je m`appelle…” i „Comment ça va?”

A na zakończenie w ramach kulinarnych niespodzianek każdy mógł spróbować, jak smakują francuskie naleśniki nadziewane masą bananowo-czekoladową – „crepês”. Niektórzy wzięli nawet przepis na ten smakołyk.

Trzy godziny zabawy minęły bardzo szybko i uczestnicy spotkania opuszczali bibliotekę we własnoręcznie złożonych czapkach „napoleonkach”, deklarując swoje przyjście w czwartkowy Dzień Czeski.

 

biblrac

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here