Nowe warsztaty od nowego tygodnia w RCK

Na nudę nie ma szans, bo każdy znajdzie coś dla siebie. RCK zaplanowało jak co roku bogatą ofertę warsztatową na pełne dwa miesiące wakacji.

9 lipca ruszają spotkania w ramach grupy plastycznej dla starszej młodzieży od 13 do 18 lat. Prowadzi je Andrzej Śliwicki w "Strzesze", z kolei 17, 18, 24 i 25 lipca w RCK przy ul. Chopina dr Kazimierz Frączek zaprasza na Plastyczne Wtorki i Środy. – To zajęcia zarówno dla młodszych z elementami muzyki pt. "W kręgu przyrody", jak i starszych ze studium postaci i martwą naturą – mówi Janina Wystub, dyrektor RCK.

- reklama -

 

Również do 13 lipca potrwają warsztaty taneczne z lubianą i popularną tancerką Manuelą Krzykałą. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawy baletu, jazzu, hip- hopu, breakdance, house. – Moim najukochańszym gatunkiem jest balet-jazz. Co nie oznacza, że gardzę innymi gatunkami, chcę jak najwięcej umieć i nadążać za nowościami. Ale balet przebija wszystko – dodaje instruktorka.

 

Od 16 do 22 lipca z kolei odbędą się warsztaty musicalowo-kabaretowe, poprowadzą je Kinga Wystub i Katarzyna Borstyn. Zajęcia skierowane są do osób powyżej 10 roku życia, chcących udoskonalić swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz pragnących dobrze bawić się na scenie. – Nauczymy was śpiewu, tańca, ruchu scenicznego, prawidłowej emisji głosu. Gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego uczestnika, pracę indywidualną oraz grupową, ciężka pracę od świtu do nocy i wspaniałą atmosferę! – zapewniają prowadzące.

 

 

Warsztaty średniowieczne zawsze cieszą się ogromną popularnością. – Dzieci mają okazję dowiedzieć się jak wyglądało życie w średniowieczu – mówi prowadzący Marek Mansz.

 

 

 

25 lipca ruszają bezpłatne trzydniowe warsztaty średniowieczne. Dzieci w wieku od 8 do 13 lat nauczą się walki mieczem, strzelania z łuku i zabaw plebejskich. Końcówka miesiąca minie natomiast pod znakiem hip-hopu i rapu. – Z Warszawy przyjeżdża po raz pierwszy do Raciborza Mateusz Wilkoń i będzie uczył tańca dzieci, młodzież i dorosłych, kompletnych laików i początkujących raperów – uśmiecha się dyrektor. Równie bogato i atrakcyjnie zapowiada się też sierpień.

 

Przez cały lipiec od godz. 11.00 na swoje "Poranki filmowe dla dzieci" będzie zapraszać też kino "Przemko" działające w Domu Kultury "Strzecha". Bilety w cenie 5 zł.

 

Wszelkie szczegóły można znaleźć w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina, na stronie internetowej www.rck.com.pl, a także ulotkach.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here