Mażoretki dopingowały siatkarzy w finale Ligi Światowej

0

Ciekawy początek wakacji zanotowały zespoły stowarzyszenia "Źródło", czyli mażoretki Tęczy i zespół Raciborzanie. Wracając z występów w Bułgarii dopingowały biało-czerwonych podczas historycznego finału LŚ z USA

Już w dniu zakończenia roku szkolnego w piątek 29 czerwca w swą pierwszą wakacyjną podróż wyjechały zespoły Stowarzyszenia „ Źródło”. Od 29 czerwca do 10 lipca mażoretki „Tęcza” i Zespół Folklorystyczny „Raciborzanie” z kapelą „Raciborzanka” brali udział w Międzynarodowym Festiwalu „ Balcan Folk Fest 2012” w Bułgarii.

- reklama -

 

 

 

 

 
Prawie 2000 km trasy autokarem umiliła podróżnikom 9- cio godzinna przerwa nad zalewem Ada Ciganlija w Belgradzie, gdzie zażywali kąpieli w drodze tam i z powrotem. Na miejscu tancerze i muzycy zakwaterowani zostali wraz z kilkuset pozostałymi uczestnikami Festiwalu w hotelu Holiday Club nad samym Morzem Czarnym. Koncerty i poprzedzające je korowody odbywały się w nadmorskim kurorcie Kitten.

 

 

 

 

 

Całe dnie wszyscy spędzali na urokliwej piaszczystej plaży w Diabelskiej Zatoce, gdzie prócz opalania i kąpieli w cieplutkim morzu można też było zagrać w siatkówkę lub przepłynąć się za motorówką na tzw. bananie lub kanapie. Wieczorami organizowano w miejscowym klubie dyskoteki i spotkania integracyjne. Dodatkową atrakcją była całodniowa wycieczka do miasta Nessebar wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO na półwyspie nad Morzem Czarnym.

 

 

 

 

 

Bezsprzecznie największym zaskoczeniem i przeżyciem tego wyjazdu było jednak obejrzenie na żywo Finału Ligi Światowej Piłki Siatkowej w potężnej hali sportowej w Sofii. Godzina tego meczu zbiegła się z przebiegiem trasy powrotnej raciborzan, którzy jednomyślnie postanowili skorzystać z nadarzającej się okazji dopingowania polskiej drużyny. Skala emocji w trakcie walki o prymat Ligi Światowej jest trudna do opisania, ale to co stało się po dekoracji zwycięzców i odśpiewaniu polskiego hymnu narodowego przerosło najśmielsze oczekiwania raciborskich kibiców. Polscy siatkarze doceniając gorący doping członków „ Źródła” podeszli do nich , złożyli im mnóstwo autografów, pozowali do zdjęć i życzyli powodzenia na kolejnych wyjazdach zagranicznych.

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here