Obchody święta policji z wielką pompą

4

Wiele osobistości zjechało do Raciborza na wojewódzkie obchody policyjnego święta. W części oficjalnej w kościele farnym odbyła się msza za policję podczas której poświęcono sztandar, następnie na zamku wręczono odznaczenia i awanse. (Zdjęcia>>)

W uroczystościach wzięli udział m.in. Zygmunt Łukaszczyk (Wojewoda Ślaski), Marek Działoszyński (Komendant Główny Policji), bp Damian Zimoń (archidiecezja katowicka), bp Gerard Kusz (diecezja gliwicka), przedstawiciele władz miejskich i powiatowych. Po zakończeniu mszy odbył się przemarsz na Zamek Piastowski, gdzie doszło do przekazania sztandaru raciborskiej komendzie, jak również wręczono odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne dla szczególnie wyróżniających się funkcjonariuszy.

- reklama -

 

 

Po części oficjalnej zaplanowano policyjny festyn, w programie którego znalazło się wiele atrakcji dla mieszkańców Raciborza i okolic. Początek festynu o godz. 15.30, jego program można zobaczyć tutaj

 

 

 

 

/red/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Czy do cholery żadna uroczystość w tym kraju nie może odbyć się bez klechy? Ciekawe ile sobie policzyli za pokropek pasożyty w czarnych kieckach!!!

  2. Jeżeli obrząd katolicki dla uczczenia święta czy rocznicy kojarzysz z fortuną t o nie masz zielonego pojęcia o tych sprawach. Po prostu twój stosunek do duchowieństwa i Kościoła jest wrogi.. Zapisz się do Palikota. Tylko potem nie przychodź do księdza po ślub czy pogrzeb. Widzę, że pogubiłeś się w życiu i jesteś pod wpływem mediów antyklerykalnych.

  3. Mamy nadzieję, że teraz raciborska drogówka weźmie się zdecydowanie za kierowców tirów na Cegielnianej i urządzających sobie tor wyścigowy kierowców osobówek. Drodzy policjanci z okazji Waszego święta życzymy Wam węcej czasu i uwagi na Cegielnianą.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here