Które laptopy psują się najrzadziej? Znamy odpowiedź!

0

Wybierając laptopa każdy chciałby, by trafił on do serwisu jak najpóźniej, a najlepiej w ogóle. Niestety, nic nie działa wiecznie. Raport firmy Rescuecom, zajmującej się naprawą komputerów w Stanach Zjednoczonych, odkrywa zaskakujące wyniki.

Statystycznie najbardziej niezawodne laptopy produkuje Samsung, który zdeklasował konkurencję i uzyskał o niemal 65% lepszy wynik od firmy zajmującej drugą pozycję w rankingu – Lenovo. Na ostatnim miejscu podium znalazł się tajwański Asus, który również zdobył o wiele gorszy wynik od producenta na wyższym miejscu.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

 Na pierwszy rzut oka zaskakująco nisko, bo dopiero na czwartym miejscu, uplasowało się Apple. Jeszcze gorzej wypadły firmy Dell i Sony – mające, wydawałoby się, dużą renomę – w raporcie Rescuecom zajęły 7 i 8 miejsce. Najbardziej awaryjne okazały się laptopy Acera.

 

Patrząc na tabelę z wynikami warto zwrócić uwagę nie tylko na ostatnią kolumnę z wynikiem, ale także na dane o udziale procentowym urządzeń poszczególnych producentów w ryku oraz w naprawach serwisu Rescuecom. Chociaż komputery lidera zestawienia – Samsunga – były naprawiane bardzo rzadko, to niewykluczone, że zdarzyło się tak właśnie dlatego, że ta firma sprzedaje bardzo mało urządzeń w Stanach Zjednoczonych.

Raportu nie należy trakto jako wyroczni, ale jak najbardziej można go wykorzystać do porównania awaryjności laptopów o podobnej popularności. Doskonale widać, że o wiele rzadziej awarii ulegały komputery Samsunga niż Sony (obie firmy mają około 1% udziału w rynku), a bardziej niezawodne od urządzeń Della okazały się notebooki HP. Acer wypadł zdecydowanie gorzej od Lenovo, a Toshiba nieznacznie gorzej od Asusa. W takiej interpretacji wyników czwarte miejsce Apple wcale nie wygląda źle, a pierwsze miejsce Samsunga traci na znaczeniu.

 

Źródło: rescuecom, onet

 

Racibórz, ul. Klasztorna 12
(róg Klasztornej i Ogrodowej)

tel. 32 415 98 18, 32 414 90 29, 504 18 18 27

 Artykuł opracowano przy współpracy z firmą informatyczną SOFT-ib:

 

 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET OBSŁUGA FIRM HOSTING

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here