Rolnicy z Bolesławia dziękowali za plony

2

Dożynkowe święto w Bolesławiu rozpoczęło się w sobotę zabawą taneczną i fajerwerkami. W niedzielę podczas mszy świętej mieszkańcy dziękowali za plony. Zobacz zdjęcia – dożynki wiejskie w Bolesławiu.

Po południu ulicami wioski przeszedł barwny korowód, na który jak co roku przed odświętnie i pomysłowo udekorowanymi domami czekali mieszkańcy, aby powitać maszerujących i jadących oklaskami.Korowód prowadzili jeźdźcy, za nimi w bryczce jechali skarbnik gminy Danuta Biczysko, radny Marian Lasak i ks. proboszcz Henryk Wycisk. Następnie szli przebierańcy m. in. bocian, który symbolizował nadzieję na liczne potomstwo. Był także dziki kot i gromadka dzikich murzynków. Wśród uczestników parady nie zabrakło wójta Grzegorza Utrackiego i sołtysa Bertolda Fichny. Na boisku nastąpiło przekazanie chleba dożynkowego sołtysowi i częstowanie uczestników festynu. Na dożynkowe święto dzieci i młodzież z Bolesławia przygotowały specjalny program artystyczny. Wystąpili także popularni i lubiani aktorzy "biesiady śląskiej". Występy wzbudziły aplauz licznie zgromadzonej widowni. Na gości czekał obficie zaopatrzony bufet, a wieczorem zabawa taneczna przy muzyce.

- reklama -

 

/gmina krzyżanowice/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. U W A G A! Inni organizatorzy dożynek To miało być wielkie święto w Szwacinie koło Kalisza. We wsi odbywały się dożynki gminno-powiatowe. Gości było dużo: parlamentarzyści, władze województwa, powiatu, gminy oraz… kontrolerzy z urzędu skarbowego. Efekt? Posypały się mandaty i sporo pouczeń.
    Na święcie plonów sprawdzano sprzedawców. I posypały się kary. Powód? Każdy kto organizuje takie imprezy powinien mieć prowadzoną działalność i się z niej rozliczać.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here