
Urząd Miasta Krzanowice bierze udział w projekcie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, którego celem jest walka z przemocą w rodzinie. W ramach projektu oferowana jest m. in. pomoc w zakresie doradztwa prawnego.
Urząd Miasta w Krzanowicach informuje, że w ramach projektu osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" na rok 2012 rozpoczęto działanie o nazwie "Nikt na to nie zasługuje!".
W związku z tym osoby zainteresowaną fachową informacja i poradą w związku z problemem przemocy w rodzinie mogą skorzystać z usług radcy prawnego, który przyjmuje w każdy wtorek w godzinach od 14 do 16 w budynku Urzędu Miejskiego w Krzanowicach . Ponadto w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzanowicach codzienny dyżur pełni pracownik socjalnych, dostępny w godzinach 8:30 – 11:30.
Zadanie "Nikt na to nie zasługuje!" realizowane jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
/żet/




![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)
![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem [ZDJĘCIA] Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-rudy-spotkanie-z-pisarzami-6.jpg)

