
Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu Paweł Zając zdradził Czytelnikom portalu raciborz.com.pl w jaki sposób udało mu się doprowadzić do radykalnego spadku liczby przestępstw popełnianych w Raciborzu.
Niedawno pisaliśmy o wzroście przestępczości w Polsce, którą w szczególności dotknięte są zachodniej województwa kraju, w tym województwo śląskie . Ubiegły rok był o wiele niebezpieczniejszy od roku 2010. Niestety powiat raciborski nie wyróżniał się na tle reszty naszego województwa (więcej na ten temat>>> ).
W pierwszym półroczu 2012 roku niebezpieczna tendencja uległa odwróceniu. W porównaniu do roku 2011, w tym roku znacznie obniżyła się liczba przestępstw popełnianych na terenie województwa śląskiego . Poprawa bezpieczeństwa na Śląsku nie ominęła również Raciborza i powiatu raciborskiego (więcej na ten temat>>> ).
Pełniący od roku funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu Paweł Zając zdradził Czytelnikom Raciborskiego Portalu Internetowego swój przepis na sukces. – Gdy obejmowałem komendę były tutaj 22 wolne wakaty. Dla mnie sytuacja była prosta… Trzeba było uzupełnić braki kadrowe w policji , co automatycznie przełożyło się na zwiększoną liczbę patroli i poprawę bezpieczeństwa w mieście. Teraz mamy tyle patroli, że mysz się nie prześlizgnie. Dlatego też w porównaniu z rokiem ubiegłym mamy teraz o 400 przestępstw mniej – pochwalił się komendant.
/żet/




![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)


![Łamator Racibórz z medalami mistrzostw Polski K-1 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz.jpg)




![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










