OSP w Strzybniku bogatsza o remizę i wóz bojowy

0

Alojzy Pietruszka w obecności m. in. Andrzeja Chroboczka i Henryka Siedlaczka dokonał otwarcia nowej remizy w Strzybniku. Uroczysta msza św., przekazanie kluczy do budynku i obiad dla przybyłych gości nie były jedynymi atrakcjami dnia.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudniku ma nową remizę i wóz bojowy. W niedzielę, 9 września, odbyło się uroczyste otwarcie placówki i poświęcenie wozu bojowego. Przy nowej remizie działać będzie również świetlica wiejska.

- reklama -

Uroczystą Mszę świętą na placu przed budynkiem odprawili w koncelebrze ojciec Marceli – kapelan straży i proboszcz parafii św. Katarzyny w Rudniku. Symbolicznego wręczenia kluczy do świetlicy dokonał Wójt Gminy Rudnik Alojzy Pietruszka.

W czasie uroczystości wójt podkreślał, że nowa remiza i świetlica będą miejscem odpoczynku, zabawy i spotkań, w którym będą umacniane międzyludzkie więzi i tworzone dla wspólnego dobra mieszkańców trwałe inicjatywy.

W uroczystości udział wzięli również Wicestarosta Powiatu Raciborskiego Andrzej Chroboczek , poseł Henryk Siedlaczek, Przewodniczący Rady Gminy Rudnik Kazimierz Lach, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po uroczystym obiedzie nastąpił pokaz strażacki zabytkowych sikawek konnych z udziałem druhów z Bieńkowic i Zabełkowa, a także połączony z zabawą taneczną festyn. Impreza trwała do późnych godzin nocnych.

/żet/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here