Racibórz szykuje się na wybory samorządowe

1

Zmieniły się zasady przebiegu wyborów samorządowych. Najbliższe, w 2014 roku, będą pierwszymi na nowych zasadach. W związku z tym Rada Miasta Racibórz dokonała podziału obszaru miasta na 23 okręgi wyborcze.

Zgodnie z zamysłem rządu, wybory samorządowe w 2014 roku będą przebiegały w odmienny od dotychczasowego sposób. Przyszli radni będą wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. W związku z tym Rada Miasta Racibórz uchwaliła podział Racibórza na 23 jednomandatowe okręgi wyborcze. Z każdego okręgu do rady  zostanie wybrany jeden członek przyszłej Rady Miasta.

- reklama -

 

Skład Rady Miasta może ulec gwałtownym przemianom, o czym wspominał m. in. Mirosław Lenk (więcej na ten temat>>> ) . Poniżej przedstawiamy wyliczenie okręgów z uwzględnieniem ulic, które poszczególne z nich będą zawierać.

 

W skład pierwszego okręgu wchodzą następujące ulice: Akacjowa, Bitwy Olzańskiej, Brzeska od Nr 4, Dębiczna, Fiołkowa, abpa Gawliny, Gajowa, Gliniana, Handlowa, Jagielnia, Jagodowa, Jakuba Mandrysza, Jaśminowa, Kobylska, Kruczkowskiego, Malinowa, kpt.Myśliwca, Nad Potokiem, Nieboczowska, Olszynkowa, Pogrzebieńska, Pogwizdowska, Pod Lasem, Pod Lipami, Pod Widokiem, Poziomkowa, Rybnicka od nr 101, Sadowa, Sosienkowa, Stawowa, Strażacka, Świerkowa, Torowa, Tulipanowa, Wąska, Wiatrakowa, Widokowa, Wiśniowa, Wygonowa, Wysoka, Za Dębiczem ,Zakładowa.

 

W skład drugiego okręgu wchodzą następujące ulice: Bułgarska, Czeska, Dolna, Francuska, Folwarczna, ks. Gadego, Gdańska, Górna od nr 86,Gruntowa,Kolonialna,Kołłątaja,Koszalińska, Leśmiana, Litewska, Mała, Nowy Zamek, Osiedleńcza, Ocicka od nr 118-177, Słowacka, Szczecińska, Tuwima, Wałbrzyska, Wesoła, Wiejska, Węgierska, Włoska, Wrocławska, Zakopiańska, Zbożowa.

 

W skład trzeciego okręgu wchodzą następujące ulice: Barbary, Bogumińska, Bojanowska, Broniewskiego, Czynu Społecznego, Floriana, Hulczyńska, Henryka Pobożnego, Jana III Sobieskiego, Jasna, Kręta, Krótka, Kopca, Korczaka, Moniuszki, Myśliwska, Makuszyńskiego, Pawła, Plac Zakopiański, Studzienna, Szymanowskiego, ks.Skargi, Spokojna, Sosnowiecka, Topolowa, Tunelowa, Urbana, Wawrzyńca, Wiosenna, Wschodnia, Wojnowicka.

 

W skład czwartego okręgu wchodzą następujące ulice: Boczna, Cegielniana, Fojcika, Gamowska, Gdyńska, Głubczycka, Górnośląska, Kozielska, Kościelna, Kopernika, Kwiatowa, Ligonia, ks. Londzina, Mariańska od nr 1 – 47 nieparzyste i od nr 2 – 78 parzyste, Mikołaja, Miodowa, Owocowa, Piotrowska, Porzeczkowa, Podmiejska, Ratajskiego, Rolna, Rudnicka, Rzeczna, Sempołowskiej, Spółdzielcza, Starowiejska od nr 1 – 67 nieparzyste i od nr 2 – 44 parzyste, Śląska, Toruńska, Tow. Gimnastycznego „Sokół”, Warzywna, Wodna, Wybrzeżna.

 

W skład piątego okręgu wchodzą następujące ulice: Asnyka, Arki Bożka, Babicka, Bolesława Chrobrego, Ciechowicka, Fredry, Gałczyńskiego, Gliwicka, Grabowa, Grobla, Hetmańska, Jordana, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi,
Klonowa, Kombatantów, Kosynierów, Letnia, Norwida, Odrodzenia, Olimpijczyka, Ordona, Pionierów, Plebiscytowa, Powstańców Śląskich, Słoneczny Stok, Staffa, Wita Stwosza, Władysława Łokietka, Żurawia.

 

W skład szóstego okręgu wchodzą następujące ulice: Dąbrowszczaków, Jeziorowa, Kochanowskiego, Łąkowa, 1go Maja, Opawska do nr 87, Parkowa, Waryńskiego.

 

W skład siódmego okręgu wchodzą następujące ulice: Katowicka, Ocicka od nr 1-27.

 

W skład ósmego okręgu wchodzą następujące ulice: Bukowa, Eichendorffa, Kardynała Wyszyńskiego, Opawska od nr 88, Polna, Radosna, Szczęśliwa, Warszawska, Wczasowa, Żeromskiego.

 

W skład dziewiątego okręgu wchodzą następujące ulice: Dobra, Działdowska, Grunwaldzka, Gwiaździsta, Kosmonautów, Księżycowa, Lunonautów, Miechowska, Plac Konstytucji 3 Maja, Pomnikowa, Prusa, Skłodowskiej-Curie, Słoneczna, Społeczna, Stalowa, Willowa, Źródlana, Żwirki i Wigury.

 

W skład dziesiątego okręgu wchodzą następujące ulice: Dworska, Mariańska od nr 49–99 nieparzyste i od nr 80–122 parzyste, Słowackiego.

 

W skład jedenastego okręgu wchodzą następujące ulice: Chełmońskiego, Kossaka.

 

W skład dwunastego okręgu wchodzą następujące ulice: Chodkiewicza, Czarnieckiego, Zamoyskiego, Żółkiewskiego.

 

W skład trzynastego okręgu wchodzą następujące ulice: Aleja Ojca Leppicha, Chłopska, Chorzowska, Cmentarna, Górna od nr 1 –85, Jana Pawła II, Lompy, Pszczyńska, Żorska.

 

W skład czternastego okręgu wchodzą następujące ulice: Anny, Antoniego Pośpiecha, Częstochowska, Kamienna, Mariańska od nr 101-105 nieparzyste i od nr 124–168 parzyste, Mysłowicka, Ocicka od nr 28-101, Starowiejska od nr 46–152 parzyste i od nr 69–171 nieparzyste, Wierzyńskiego, Żwirowa.

 

W skład piętnastego okręgu wchodzą następujące ulice: gen.Bema, Głowackiego, Kościuszki, Kolejowa, Marty, Plac Władysława Jagiełły, dra Rostka, Stanisława Drzymały, Sienkiewicza, Sejmowa, ks. Staszica, Wandy.

 

W skład szesnastego okręgu wchodzą następujące ulice: Bończyka, gen.Dąbrowskiego, Kasprowicza, Miarki, Pastora Michejdy, Plac Bohaterów Westerplatte, Pracy, Różyckiego, Stalmacha, Winna, Wyspiańskiego.

 

W skład siedemnastego okręgu wchodzą następujące ulice: Bankowa, Basztowa, Browarna, Drewniana, Klasztorna, Lecznicza, Nowa, Plac Wolności, Różana, Solna, Wojska Polskiego.

 

W skład osiemnastego okręgu wchodzą następujące ulice: Chopina, Czekoladowa, Długa, Gimnazjalna, Kowalska, Mickiewicza, Młyńska, Nowomiejska, Odrzańska, Piwna, Plac Dominikański, Plac Długosza, Plac Dworcowy, Plac Ofki
Piastówny, Plac Mostowy, Plac Targowy, Pocztowa, Podwale, Reymonta, Rzeźnicza, Rynek, Rybna, Stefana Batorego, Szewska, Środkowa, Węglowa, Zborowa.

 

W skład dziewiętnastego okręgu wchodzą następujące ulice: Filmowa, Konopnickiej, Kilińskiego, Lwowska, Lipowa,
Ludwika, Matejki, Odpoczynkowa, Ogrodowa, Wileńska.

 

W skład dwudziestego okręgu wchodzą następujące ulice: Agaty, Agnieszki, Armii Krajowej, Brzozowa, Cecylii, Goduli, Huzarska, Komunalna, Książęca, Kapuścika, Korfantego, Maćkowskiego, Malczewskiego, Morcinka, Nowary, Przejazdowa, dra Rogera, Rodziewiczówny, Rudzka, Rymera, Rzemieślnicza, Segeta, Wyglendy, Zająca.

 

W skład dwudziestego pierwszego okręgu wchodzą następujące ulice: Adamczyka, Bydgoska, Brzeska od nr 1-3, Badury, Czogały, Cieszyńska, Ciemięgi, Chudoby, Emilii Plater, Fabryczna, Gnieźnieńska, Graniczna, Kanałowa, Księcia Przemysława, Lasoty, Lekarska, Leśna, Leszka Raciborskiego, Łużycka, Markowicka, Mikołowska, Mieszka I Raciborskiego, Poznańska, Piaskowa, Piastowska, Poprzeczna, Promenada, Rybnicka od nr 1–100, Stefana Drzewieckiego, Smołki, Sudecka, Szkolna, Srebrna, Śliska, Tarnowska, Tomali, Złota, Zielona, Zaciszna.

 

W skład dwudziestego drugiego okręgu wchodzą następujące ulice:: Bosacka, Bielska, Cygarowa, Elżbiety, Jana, Katarzyny, Karola, Królewska.

 

W skład dwudziestego trzeciego okręgu wchodzą następujące ulice: Grzonki, Lotnicza, Morawska, Nad Koleją, Plac
Nałkowskiej, Opolska, Ostrógska, Plac Okrzei, Orzeszkowej, Siwonia, Zamkowa.

 

/żet/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here