Szpital w Raciborzu nie będzie płacił wysokich odsetek

0

Szpital Rejonowy w Raciborzu ma problemy z realizacją bieżących płatności. Problemem są nadwykonania szpitala. Do czasu ich uregulowania Z NFZ szpital będzie musiał wypracować inne rozwiązanie.

Szpital Rejonowy im. dr. J. Rostka w Raciborzu ma problemy z płatnościami. Problem polega na tym, że pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia nie zawsze trafiają do placówki na czas, w szczególności jeśli mowa nadwykonania, których w bieżącym roku jest już ponad 5 mln zł. A płatności – za jedzenie, pranie itd. – dla firm zewnętrznych muszą być realizowane w terminach… Zalegający z opłatami szpital musiałby płacić wysokie odsetki. Dyrektor szpitala przedstawił rozwiązanie tego problemu (więcej na ten temat>>> ), którym zainteresowali się również członkowie Powiatowej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

- reklama -

 

– Są firmy, które przejmują wierzytelności i płacą je na czas. Zwrot pieniędzy takim firmom rozłożony jest na nisko oprocentowane raty. W ten sposób będzie taniej. Nie byłoby problemu, gdyby pieniądze z funduszu wpływały na czas – wyjaśniał wczoraj, 19.09.2012, Starosta Powiatu Raciborskiego Adam Hajduk.

 

 

/żet/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here