Zaginiony nastolatek odnaleziony w Zabełkowie

0

Od dwóch dni policjanci z Czech i Polski prowadzili poszukiwania szesnastolatka z Rybnika, który zaginął w Ostravie w czasie szkolnej wycieczki. Chłopca na terenie Zabełkowa odnaleźli funkcjonariusze z Krzyżanowic.

21 września policjanci z komisariatu w Krzyżanowicach odnaleźli 16-letniego Dawida z Rybnika, który był poszukiwany od 19 września. Chłopca poszukiwali policjanci z Czech i Polski, gdyż 16–latek zagubił się w środę w Ostravie podczas szkolnej wycieczki. W poszukiwaniach wraz z stróżami prawa uczestniczyła rodzina i nauczyciele. Dzięki licznym komunikatom w mediach w piątek 21 września policjanci z komisariatu policji w Krzyżanowicach otrzymali telefoniczną informację od zaniepokojonych mieszkańców Zabełkowa, że na terenie miejscowości znajduje się chłopiec odpowiadający rysopisowi zaginionego.

- reklama -

 

Natychmiast funkcjonariusze udali się do Zabełkowa, gdzie odnaleźli 16-latka, potwierdzając jego tożsamość. Chłopca przewieziono do komisariatu policji, a następnie całego i zdrowego przekazano rodzinie. Jak się okazało, całą drogę z Ostravy przebył piechotą a żywił się owocami z przydrożnych sadów w których nocami spał.

 

źródło: KPP Racibórz

fot. KWP Katowice

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here