Szlakiem husarii na raciborski zamek

0

To będzie rajd jak za dawnych lat, bardzo popularnym szlakiem, który nawiązuje do wiedeńskiej wyprawy króla Jana III Sobieskiego. W sierpniu 1683 roku polski monarcha zawitał na raciborski zamek.

W najbliższy piątek 28 września będziemy gościć uczestników 47. Rajdu Szlakiem Husarii, organizowanego przez PTTK.- Ten rajd to nie tylko okazja to rekreacji, ale również lekcja historii, tym bardziej na czasie, że wkrótce, 12 października, obejrzymy długo wyczekiwany film pt. Bitwa pod Wiedniem. Pobyt króla Jana III Sobieskiego na zamku w Raciborzu jest powszechnie znany.

- reklama -

W zamku mamy repliki zbroi husarskich. Teraz młodzież będzie mogła wziąć udział
w rajdzie szlakiem husarii – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Organizatorami rajdu są: PTTK w Raciborzu oraz Koło – Klub Przewodników, Pilotów i Turystów Kwalifikowanych. Zbiórka 28 września o 8.45 na pl. Długosza. Start o 9.00.

Trasy:
1. piesza: Racibórz – zwiedzanie miasta i przejście kładką nad Odrą do zamku
2. rowerowa: Racibórz-Obora-Babice-Łężczok (tu rośnie słynny dąb Sobieskiego) – Markowice-Racibórz Zamek
Komandorem rajdu jest Piotr Jasiak 788 952 116.

Na mecie na zamku uczestnicy rajdu będą mogli zwiedzić kaplicę i dom książęcy, a także przymierzyć wierną replikę zbroi husarza pocztowego.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here