Raciborska mleczarnia już w rękach Zott

8

Zakład produkcyjny należący do Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej został oficjalnie sprzedany. Jak informuje rzecznik prasowy firmy Zott Polska umowa końcowa kupna zakładu została podpisana w poniedziałek, 1 października.

Od poniedziałku, 1 października zakład produkcyjny Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej oficjalnie należy do firmy Zott Polska. – Zyskując nowy zakład wzbogacamy nasze portfolio o nowe, atrakcyjne produkty. Wierzymy, że dzięki tej transakcji wzmocnimy pozycję firmy Zott Polska na rynku, a tym samym wzbogacimy się o wiedzę i doświadczenia  naszych nowych współpracowników – mówi rzecznik prasowy firmy Zott, Ewelina Czuczman.

- reklama -

 

W maju bieżącego roku, kiedy raciborska mleczarnia była na etapie przejęcia przez firmę Zott, prezydent Mirosław Lenk spotkał się z jej prezesem. Prezes Zott przekonywał wówczas prezydenta, że w obliczu ostrej konkurencji jego firmy z Mlekovitą mniejsze zakłady nie mają szans na przetrwanie i wchłonięcia są niezbędne by dalej działać. Prezes zdradził również wstępne plany co do przyszłości raciborskiego zakładu, które teraz, po podpisaniu umowy może już realizować. Specjalnością zakładu mają być wyroby regionalne, a głównie twaróg, i to prawdopodobnie wyciskany ręcznie, nie maszynowo. Mleczarnia w Raciborzu może produkować 15 tys. kg tego specjału w ciągu godziny. W tej chwili produkowane są 3 tony, a docelowo produkcja ma wynieść 5-7 ton.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. sernik

  Czytam te wiadomości o prywatyzacji mleczarni i mam obawy, czy aby znowu prywatyzacja dobrze prosperującego Zakładu, nie spotka losu „Naszej Polleny” a co spowodowało zniknięcie dobrych proszków a pojawiły się droższe- nie wiadomo czy lepsze? produkty niemieckie!!! Zabieram głos, bo ostatnio z Auchan zniknął serek śmietankowy – świetny raciborski produkt zamiast tłuszczów do smarowania chleba. Jak czytam; nowa firma ma się specjalizować w produkcję serów mokrych, które zalegają półki w Auchan.Zagraniczne prywatne Koncerny wykupują całe zakłady w Polsce, pomaga w tym Państwo Polskie – lokalna władza, by wykupić dobry nowy Polski produkt razem z całym zakładem, który polską nowość sprzedaje na rynku europejskim, pozostawiając nam gorsze gatunki towarów, które kupujemy z braku lepszych.
  Kolejni prezydenci i starostowie, na siłę wyprzedają wszystkie dochodowe zakłady (czy muszą ?), sami pozbawiają dochodów kasy Samorządowe ! ! !

 2. racek

  Sitwa wysiudała panią prezesi i za bezcen dała firmę szwabom.
  dla przypomnienia -cukrownią też wykupiły szwaby i teraz mamy cukier 2 gatunku przepakowywany w cerekwii
  oglądnijcie ten cukier – z wyglądu jak miał wapienny zero krystalizacji.
  Jak sądzicie ? mleczarnia też tak wpadnie w wyrób łajna?
  głowę daję, że będzie jak z cukrownią.
  Na szczęście jest w sklepach jeszcze sporo wyrobów z OSM GŁUBCZYCE- wprawdzie nie tak dobre jak z racka
  ale dla zasady ja kupię głubczyce a nie szwabskie g….no

 3. racek

  Żal tylko że na portalach nikt nie zrobi wywiadu z byłą prezeską , by każdy mógłby się dowiedzieć czy była taka potrzeba to roztrwonić. Czekam z niecierpliwością na wywiad z panią byłą prezes.
  Moim zdaniem niezłe wałki tam się przelały. By za średnią wygraną w totka ( 14 mln) oddać taką firmę
  Wymarzona sprawa by tam wlazło CBA
  AHA
  nie kupujcie dla zasady tego łajna

 4. ??????

  Oj,chyba ktoś z rodziny prezeski cosik tutaj pisze……..

 5. racek

  nawet nie pamiętam jej nazwiska
  więc pisałem ,,była prezeska”

 6. kokosz

  Cukrownia, Polmos, Zakłady mięsne, Ślązak, Prodryn i inne mniejsze zakłady, teraz Mleczarnia ze wspaniałymi wyrobami, zwłaszcze najlepszą słodką śmietanką! przestały istnieć -bezrobocie coraz to większe. Wspomnienia i żal! Najbardziej skuteczna walka z konkurencją to jej wykup! Brak ochrony rodzimej gospodarki. Interesy czyje?

 7. sceptyk

  @kokosz.
  Już dawno o tym pisałem – zaraz po pierwszych informacjach o planach przejęcia – i nie łudzę się. Może jakiś czas jeszcze twaróg poprodukują, ale, oby na magazynach się skończyło.
  Wrogie przejecie polega na tym, że wielki koncern wykupuje dobrze prosperującą małą firmę, a następnie ją zamyka. Robi się to po to, by wycofać konkurencyjne marki z rynku. Co to jest 14mln dla Zotta – więcej wydają tygodniowo na reklamę!
  Jedni nie będą mieli pracy, a innym jej przybędzie – myślę o urzędniczkach PUP – po prostu synergia…

 8. Te komentarze są jednoznaczne, jakaś Sitwa włazi szwabom w d,..? Pytanie, kto to jest ta Sitwa? Przecież chyba nie TW ! ! ! Jeśli nie On, to dziwię się szwabom miejscowym, do tego Radnym, którzy godzą się na zycie w Raciborzu, w jakimś „niemieckim” zadupiu ! ! ! To, że 70% importu do Polski pochodzi z Niemiec, nie jest szczytem marzeń „Naszych” szwabów. Szatańska logika: niszczą Polskę, sami wyjeżdżają do Niemiec, by stamtąd żądać powrotu Ślaska do Niemiec ! ! ! To są te Znaki, o których piszą Proroctwa, gdy ma nadejść Zagłada i Niemcy znikną z mapy – Rosjanie zniszczą Niemcy a reszty dokona Natura i zostaną zalane wodą ! ! !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here