-160mini.jpg)
Na koniec sezonu zjechało do Zabełkowa ponad 50 zabytkowych pojazdów ze Śląska i sąsiednich czeskich miejscowości. Gminę Krzyżanowice reprezentowała spora grupa posiadaczy zabytkowych samochodów i motocykli.
Przed południem w sobotę 6 października kolumna lśniących oldtimerów wyruszyła na trasę wzdłuż meandrów Odry. Tam na punktach kontrolnych kierowcy zdobywali punkty w konkurencjach sprawnościowych. Na końcu trasy nad brzegiem Odry rozpalono ognisko, przy którym pieczono kiełbaski i ziemniaki.

Po południu na boisku goście bawili się na festynie i oglądali występy przedszkolaków i uczniów miejscowej szkoły. Wieczorem wystąpił zespół KGB – Kabaretowa Grupa Biesiadna. Dla właścicieli najpiękniejszych oldtimerów – samochodów i motocykli – organizatorzy (sołectwo Zabełków i gmina Krzyżanowice) przygotowali statuetki, dyplomy oraz drobne upominki.

Niezwykłą atrakcją, szczególnie dla dzieci, był pokaz wykopków przy użyciu starej maszyny ciągnionej przez równie wiekowy Zetor. Gromada przedszkolaków i starszych dzieci, bardzo przejętych swoją pracą, szła za traktorem i zbierała wykopanie ziemniaki do worków.
tekst i zdjęcia: Urząd Gminy Krzyżanowice
/ps/





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)






![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




