Raport Roberta Myśliwego: zobacz źle oznakowane trasy

Kilkadziesiąt tras rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych jest źle oznakowanych. Poprawa istniejącego stanu rzeczy, to kwestia bezpieczeństwa ich użytkowników. Zobacz zdjęcia niebezpiecznych miejsc>>>

4 października pisaliśmy o raporcie Roberta Myśliwego w sprawie błędnego oznakowania dróg rowerowych i ciągów pieszo rowerowych w Raciborzu. Błędów jest kilkadziesiąt (więcej na ten temat>>>). Skala problemu sprawia, że warto zapoznać się z jej konkretami – dla własnego bezpieczeństwa.

- reklama -

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć źle oznakowanych tras (część zdjęć prezentuje dobrze oznakowane ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe, dlatego dla pełnego obrazu sytuacji najlepiej sięgnąć do raportu Roberta Myśliwego, który jest dostępny pod tym linkiem) :
Park Zamkowy i śluzy na wałach przeciwpowodziowych>>>
ulice:Brzeska, Bosacka, Brzozowa, 1 Maja>>>
ulice: Eichendorffa, Katowicka, Kościuszki i Łąkowa>>>
ulice: Piaskowa, Rudzka, Rybnicka i Sudecka>>>
ulice: Matejki, Miarki, Nad Koleją, Odrzańska i Opawska>>>

Gdzie znajdują się niebezpieczne miejsca? Praktycznie wszędzie: park zamkowy, ul. Brzozowa, wał przeciwpowodziowy, ul. Rudzka i most markowicki, ul. Nad Koleją i most kolejowy, ul. Rybnicka od mostu do ul. Piaskowej, Płonia i wał przeciwpowodziowy od ul. Sudeckiej, śluza wodna przy RAFAKO, teren RAFAKO i ul. Łąkowa, przejazd kolejowy przy ul. Łąkowej, ulice Kościuszki, Eichendorffa, Matejki, Karola Miarki, Odrzańska, Bosacka i most zamkowy, ul. Opawska od Pl. Konstytucji do ul. Bogumińskiej, ul. Brzeska, ul. Rybnicka od ronda Auchan do Brzeskiej, ul. Sudecka i ul. Piaskowa od ul. Rybnickiej do ul. 1 Maja – to kolejne rozdziały raportu Roberta Myśliwego.

Zgodnie z postawionymi przy ul. Rudzkiej znakami, droga rowerowa
ma długość kilku metrów, na dalszą część trasy wstęp mają piesi.
Fot. Robert Myśliwy.

W sytuacji, gdy niemalże całość dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych jest błędnie oznakowana, warto pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i wzajemnej wyrozumiałości, gdyż tylko one mogą uchronić użytkowników tej infrastruktury przed niebezpiecznymi kolizjami i…awanturami, w których każda ze stron (pieszy vs rowerzysta) może mieć rację.

/żet/

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

 1. Nie wszystkie fotografie w galerii przedstawiają błędy w oznakowaniu ścieżek oraz ciągów pieszo-rowerowych. Część zdjęć
  dokumentuje miejsca prawidłowo oznakowane. Fotografie ze źle
  oznakowanymi fragmentami dróg w większości stanowią część przedmiotowego
  raportu. Poszerzona galeria natomiast pokazuje różne fragmenty ciągów
  pieszo-rowerowych, a więc i dobre i złe znaki, by uwidocznić
  niekonsekwencję, z jaką stwiano je na lokalnych ścieżkach. Mając pełen obraz sytuacji możemy sami odpoiedzieć sobie na pytanie, dlaczego niektóre z nich wprowadzają chaos.

 2. Ale wytłumaczcie mi co jest źle zrobione na tym pierwszym zdjęciu
  przecież pod znakiem zakazu ruchu jest tabliczka nie dotyczy rowerów
  więc rowery cały czas mają tam swoją ścieżke rowerową
  tak przynajmniej mi się wydaje

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here