RAFAKO: w 2016 roku zysk netto przekroczy 100 mln zł?

RAFAKO nabiera wiatru w żagle i odzyskuje zaufanie na rynku. Notowania giełdowe spółki konsekwentnie pną się w górę. Wiele wskazuje na to, że dla RAFAKO nadchodzi czas prosperity. RAFAKO odzyskuje zaufanie akcjonariuszy. Notowania giełdowe raciborskiego zakładu idą w górę… Zdaniem specjalistów z Domu Maklerskiego Millenium tendencja wzrostowa będzie trwać. W najbliższym czasie przewidują 37 proc. wzrost cen akcji RAFAKO – aż do poziomu 12,7 zł.

Zdaniem maklerów z Millenium potencjał wzrostowy wyników finansowych, a także przewidywane przez nich odwrócenie pozycji gotówkowej RAFAKO nie znajduje odzwierciedlenia w obecnej cenie akcji. – Zdarzenia, które negatywnie wpłynęły na bilans spółki, są już przeszłością – czytamy w rekomendacji "Kupuj" przygotowanej przez maklerów Millenium (czytaj również artykuł: Przedłuża się niepewna sytuacja właściciela RAFAKO>>>).

- reklama -


Czy dla RAFAKO nadchodzą słoneczne dni? Zdaniem maklerów z Millenium jest to wielce prawdopodobne (fot. A. Behr).

Ekonomiści z Millenium uważają, że śmietankę z rozpoczynającego się w sektorze energetycznym programu inwestycyjnego spije właśnie RAFAKO. Portfel zamówień raciborskiego zakładu osiągnął rekordowe rozmiary (czytaj również artykuł: RAFAKO powalczy w Bośni o zlecenie warte 700 mln euro), co w niedalekiej przyszłości powinno umożliwić RAFAKO podwojenie skali prowadzonej działalności bez dodatkowego kapitału dłużnego lub emisji akcji. Zysk netto w przeciągu pięciu lat powinien wzrosnąć o 77 proc. i przełamać barierę 100 mln zł w 2016 roku. Ponadto w nadchodzących kwartałach do RAFAKO powinny wpłynąć masy kapitału, czego przyczyną ma być m. in. rozpoczęcie projektu w Opolu (czytaj również artykuł: RAFAKO: jest wyrok NSA w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole>>>).

Rekordowy kontrakt stanowi jednocześnie najpoważniejszy czynnik ryzyka dla raciborskiego zakładu. Zarzucenie inwestycji przez PGE (czytaj również artykuł: RAFAKO: PGE może zarzucić inwestycję w Opolu>>>) lub nienależyte wykonanie projektu mogą przysporzyć RAFAKO kłopotów. Podobnie byłoby w przypadku przedłużającej się niepewnej sytuacji PBG lub likwidacji tej spółki (czytaj również artykuł: RAFAKO: Wiśniewskiemu marzy się alians PBG z Polimeksem>>>).


W ciągu miesiąca notowania akcji RAFAKO poszybowały w górę o 20 proc. (fot. A. Behr).

Choć w ogarniętej kryzysem gospodarce nic nie wydaje się pewne, wiele wskazuje na to, że słowa wiceprezesa RAFAKO Krzysztofa Burka o stabilizacji sytuacji RAFAKO i względnym odizolowaniu raciborskiego zakładu od problemów PBG zdają się przybierać coraz bardziej realne kształty (czytaj również artykuł: Czy RAFAKO przetrzyma stratę milionów? [WIDEO]>>>).

źródło: gpwinfostrefa.pl, biznes.pap.pl, oprac. /żet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here