Bronisław Komorowski opowie o zbiorniku Racibórz Dolny

9

Prezydent RP Bronisław Komorowski zawita do Grabówki w gminie Lubomia. Tematem spotkania będzie prezentacja projektu zbiornika Racibórz Dolny. Czy wizyta głowy państwa oznacza przyspieszenie prac nad zbiornikiem? 22 października Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedzi wieś Grabówka w gminie Lubomia w powiecie wodzisławskim. Tematem spotkania, na którym obecny będzie również Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, będzie prezentacja projektu Zbiornika Przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na rzece Odrze.

Prezentacja projektu będzie miała miejsce o godzinie 9:15. Na godzinę 9:30 zaplanowano wypowiedź dla mediów Prezydenta RP i Wojewody Śląskiego.

- reklama -

To już druga wizyta Bronisława Komorowskiego w regionie dotycząca budowy zbiornika Racibórz Dolny. Poprzednia miała miejsce 21.05.2010 roku. Wówczas Bronisław Komorowski był jeszcze marszałkiem Sejmu RP i tymczasowo pełnił obowiązki Prezydenta RP. Czytaj również artykuł: Kampania prezydencka z wielką wodą w tle.

 – Tutaj pod Raciborzem widać najlepiej, że Polska jest niesamowicie zapóźniona jeśli chodzi o budowę systemów retencji małej, średniej, i dużej. Widać, że ma to negatywne skutki w kwestii bezpieczeństwa powodziowego, widać także, że ten polder, który nie jest w stanie uchronić całej górnej Odry przed zagrożeniem powodziowym, był w stanie uchronić Racibórz. Jest on dużo mniejszy od tego planowanego zbiornika Racibórz Dolny. Inwestycja ślimaczy się od wielu, wielu lat – mówił wówczas przyszły prezydent.

Czytaj również artykuł: Racibórz Dolny: wojewoda wszczął postępowanie.

/żet/

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. [color=#4c4c4c; font-size: 12px; text-align: justify]”Poprzednia miała miejsce 21.05.2012 roku. Wówczas Bronisław Komorowski był jeszcze marszałkiem Sejmu RP i tymczasowo pełnił obowiązki Prezydenta RP”?[/color]

    Chyba nie ta data

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here