M. Lenk w ogniu krytyki? Popiera go 11 proc. internautów

19

Zbliża się półmetek drugiej kadencji M. Lenka na stanowisku prezydenta Raciborza. W internetowej sondzie jego działania popiera zaledwie 11 proc. głosujących. Czy prezydent ma Wasze poparcie? Zapraszamy do komentowania. Zbliża się półmetek drugiej kadencji Prezydenta Miasta Racibórz Mirosława Lenka. Dziś mało kto zaprząta sobie głowę wyborami samorządowymi w 2014 roku, jednakże emocje z nimi związane zbliżają się nieuchronnie. Kolejne gminy powiatu raciborskiego przyjmują nowe podziały na jednomandatowe okręgi wyborcze (czytaj również artykuły: Gminom kończy się czas. Konieczna będzie pomoc komisarza? i Racibórz szykuje się na wybory samorządowych). Internetowy Portal Samorządowy sonduje odczucia internautów co do działań prezydentów miast, m. in. na Śląsku. Wśród ocenianych nie zabrakło również prezydenta Mirosława Lenka. Sondaż podzielony jest na trzy kategorie: inwestycje miejskie, sytuacja społeczno-gospodarcza i rynek pracy, a także zarządzanie urzędem i usługami dla mieszkańców. Jak w badaniu wypada prezydent Lenk?

Wyniki są miażdżące. Działania prezydenta dotyczące inwestycji miejskich cieszą się wśród czytelników portalu zaledwie 12 proc. poparciem. Identycznie przedstawia się wynik prezydenta w trzeciej kategorii – zarządzanie urzędem i usługami dla mieszkańców. Najgorzej oceniane są działa prezydenta w kategorii sytuacja społeczno-gospodarcza i rynek pracy. Zaledwie 9 proc. głosów popiera działania prezydenta i pozytywnie ocenia kondycję miasta w tych materiach.

- reklama -


W wyborach 2010 roku Mirosław Lenk zdobył 53,76 proc. głosów. Czy ma szanse na trzecią kadencję?

Czytelnicy portalu samorządowego wytykają prezydentowi niespełnienie obietnic wyborczych dotyczących odbudowy basenu przy ul. Bema, pobieranie maksymalnego wynagrodzenia za pracę, brak dojazdów do autostrady A1 i obwodnicy Raciborza, wysokie ceny najmu dla lokali handlowych, budzące zastrzeżenia internautów przetargi, a także zły stan transportu publicznego w mieście (czytaj również artykuł: Wrocławianie za 29 tys. przebadają komunikację w Raciborzu).

Jak to z reguły bywa w internetowych komentarzach – ze świecą szukać głosów pozytywnych, dostrzegających i podkreślających osiągnięcia. Czy Waszym zdaniem wyniki sondażu przeprowadzonego przez Portal Samorządowy uczciwie określają prezydenturę Mirosława Lenka? Które działania prezydenta należy Waszym zdaniem zaliczyć do nieudanych, a które są warte pochwały?

/żet/

- reklama -

19 KOMENTARZE

  1. Nie wiemy,jak obliczono te 11-12% ,ale uważam,że grubo zawyżona ta sonda! …chyba że to głosy rodzinyTego Pana. Ale już wystarczająco napsuł i zmarnotrawił pieniądze podatników. NIECH ODEJDZIE SAM!…i zabierze Kolegów!

  2. no jest dość nieporadny, ale też nie róbmy z niego drugiego kaczyńskiego, że wszystko co złe, to od razu on, chłopiec do bicia w rękach bossów, który ma dzielnie na klatę przyjąć wszystkie pomyje, ot co:)

  3. Gdzies tam mieszka na obżerzu miasta, pensja 12 000 zł leci, samym miastem mało sie interesuje, patrz dziadostwo na centralnej ulicy Raciborza – Długiej. Taki Osuchowski penetrował na piechote miasto i wiedział co i jak!

  4. ~umoczony (Wczoraj 10:48)
    Ocena: 0 + | – Cytuj
    Prezydent, który z n a s z y c h podatków – mieszkanców Raciborza, bierze miesiac, w miesiac c. 12 000zł. nie dba o najbardziej prymitywne nasze potrzeby, np. aby suchą nogą przemierzyc chodnik.W okolicy gdzie sam mieszka w willi, wszystko wyglada …inaczej ! Albo nie panuje nad podległymi mu służbami ! Po co zatem nam taki drogi prezydent z 22-im miejscem w rankingu województwa, no po co? Żeby wosił rikszami rozbawiona raciborską gawiedż !

  5. [img]upload/small_2100_7124.jpg[/img][img]upload/small_32ScreenShot004.jpg[/img]Obalonych przez kierowców latarni sie nie stawia /po co – jest oszczędnosc energii/ A kałuże na chodnikach, są elementem ekologicznego raciborskiego krajobrazu !

  6. ,,Uczy,, się już …..drugą kadencję za nasze pieniądze! Ale ,,biegle,, już potrafi obiecywa gruszki na wierzbie , gdyby jeszcze obiecywał pigwy, to możnaby dawac mu wiarę! No i już nadaje się do Sejmu, w zwiazku z dotrzymywaniem wyborczego słowa! /cyt. z wywiadu z Lenkiem -,, różne rzeczy obiecuje się w kampanii wyborczej, to….. t y l k o kampania,,/

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here